تنظیمات افزونه نقشه سایت Google XML Sitemaps

تنظیمات افزونه نقشه سایت Google XML Sitemaps

خیلی وقته میخوام تنظیمات افزونه نقشه سایت Google XML Sitemaps را آموزش بدم و حتی میخواستم بصورت فیلم آماده کنم ولی خوب واقعا نرسیدم. تصمیم گرفتم فعلا آموزشش را بصورت مقاله بزارم. فقط قبل از شروع کار به این نکته توجه کنید:

تمام تنظیمات و اعداد ارائه شده در این آموزش برای سایت های مختلف قابل تغییر هستند و اصلا هیچ روال کلی برای این تنظیمات وجود ندارد!

نقشه سایتی که اینجا در موردش صحبت میکنیم به نوعی بهترین راهنمای سایت برای موتورهای جستجو هست. افزونه ای هم که در این رابطه میخواهیم در موردش توضیح بدیم، افزونه Google XML Sitemaps برای وردپرس هست. البته دوستان توجه کنند که مسائل مطرح شده در این مقاله برای تهیه دستی نقشه سایت برای سایر سیستم ها هم مفید هست.

 

اول از همه به یک نکته خیلی مهم توجه کنید:

تنظیماتی که در این افزونه اعمال میشه ارتباط نزدیکی با تنظیمات افزونه های سئو مثل all in one seo یا wordpress seo داره. چون مثلا اگه تو اونا گذاشتید تگ ها ایندکس بشه خوب تو نقشه سایتتون هم باید بیان. پس به این نکته خیلی دقت کنید!

خوب قطعا این افزونه را نصب کردید که الان اومدید در مورد تنظیماتش آموزش ببینید. پس دیگه نمیگم نصبش کنید! این افزونه امکانات خوبی برای ساخت اتوماتیک نقشه سایت داره ولی همونطور که خود افزونه هم بیان کرده ممکنه گاهی اوقات به سرور فشار بیاره. در ضمن گاها دیده شده تو سایت هایی که تعداد مطالب و همچنین تگ ها زیاده، در اجرا به مشکل برخورده ولی خوب به هر حال بازم بهترین افزونه نقشه سایت برای وردپرسه!

وقتی وارد قسمت تنظیمات افزونه میشید 9 بخش را مشاهده می کنید:

بخش اول اطلاعات مربوط به ساخته شدن نقشه سایت و همچنین اطلاع رسانی به موتورهای جستجو را نشون میده که هیچ تنظیمی نداره، پس ما هم تو این آموزش کاری باهاش نداریم!

تنظیمات افزونه نقشه سایت Google XML Sitemaps

بخش دوم تنظیمات پایه افزونه هست که بهتره همش رو حالت پیش فرض بمونه مگر اینکه همونطور که در بالا گفته شد مثل بعضی از سایت ها با افزونه مشکل داشته باشید و مجبور باشید تعداد پست در نقشه سایت را محدود کنید و یا اینکه بتونید میزان memory limit را در حدی که سرورتون ست کرده بالا ببرید. به هر حال اگه مشکلی ندارید بزارید همونطور بمونه.

تنظیمات افزونه نقشه سایت Google XML Sitemaps

تو بخش سوم شما میتونید قسمت هایی از سایتتون که وردپرسی نیست را هم در نقشه سایت وارد کنید. به طور مثال شما اومدید و رو صفحه اصلی سایت یک صفحه ایستا html گذاشتید و بعد رو یک سابدامین مثل blog وردپرستون را نصب کرید. حالا اگه میخواهید تو نقشه سایت این قسمت وردپرستون، اون صفحه ایستا هم وارد بشه لازمه که از این قسمت بصورت دستی آدرسش را وارد کنید. تنظیمات مربوط به Last Changed و Change Frequency و Priority را هم در قسمت آخر در موردشون صحبت میکنیم که شما میتونید در این قسمت هم اعمال کنید.

تنظیمات افزونه نقشه سایت Google XML Sitemaps

بخش چهارم مربوط به اینکه بیایید به پست ها حق تقدم بدید. یعنی اینکه بخواهید پست هایی که نظرات بیشتری دارند، امتیاز بیشتری بگیرند. بهتره که به پست ها به یک میزان امتیاز بدید و در نتیجه گزینه اول را انتخاب کنید.

تنظیمات افزونه نقشه سایت Google XML Sitemaps

بخش پنجم هم مربوطه به محل قرارگیری نقشه سایت هست، که اون هم بزارید رو حالت پیش فرض بمونه.

تنظیمات افزونه نقشه سایت Google XML Sitemaps

قسمت های اصلی تنظیمات افزونه از اینجا شروع میشه!

در بخش ششم شما مشخص می کنید که چه چیزهایی تو نقشه سایت بیاد و چه چیزهایی نیاد. این قسمت به چند عامل بستگی داره که حالا در ادامه بهشون اشاره میکنیم:

تنظیمات افزونه نقشه سایت Google XML Sitemaps

Include homepage که میشه صفحه اصلی سایت که خوب باید تیک بخوره.

Include posts هم میشه نوشته های سایت که باید باشن.

گزینه سوم به هیچ عنوان تیک نخوره.

Include static pages  مربوط به برگه های سایت شماست که خوب خودتون باید ببینید آیا صفحات سایت شما ارزش قرار گرفتن در نقشه سایت را دارند یا نه؟ مثلا تو بعضی از سایت ها، برگه ها شامل مقالات و مطالب مفید میشن که باید ایندکس بشن. در کل ایندکس برگه ها بد نیست.

Include categories همونطور که از اسمش معلومه دسته ها را وارد نقشه سایت میکنه. اگه تو افزونه هایی مثل  All In One SEO Pack زدید که دسته ها ایندکس نشن، اینجا هم نمیخواد تیک بزنید ولی اگه اونجا زدید ایندکس بشن که اینجا هم باید تیک بشه.

Include archives و Include author pages را هم اصلا نمیخواد تیک بزنید. یادتون باشه که تو افزونه های سئو هم جلوی ایندکسشون را بگیرید!

Include tag pages هم مربوط میشه به تگ ها، که اگه تو افزونه های سئو گذاشتید تگ ها ایندکس بشن، بزارید تو نقشه سایت بیان وگرنه که لزومی نداره.

گزینه Include the last modification time که در حالت پیش فرض تیک خورده و بزارید بمونه که آخرین تغییرات هر بخش را نشون میده و خیلی به کار موتورهای جستجو میاد.

در بخش هفتم می تونید استثنائات را برای ایندکس نشدن مشخص کنید. مثلا اگه گذاشتید دسته ها تو نقشه سایت بیان و میخواهید یکسری از اون ها نیاد، تو این قسمت میتونید مشخص کنید. همچنین برای نوشته ها و برگه ها. فقط توجه کنید که استفاده از این قسمت فشار روی سرور را بالا میبره ولی خوب اگه واقعا به کارتون اومد ازش استفاده کنید.

تنظیمات افزونه نقشه سایت Google XML Sitemaps

این دو قسمت باقیمانده افزونه میتونه برای هر سایتی فرق کنه و ارائه یک فرم ثابت برای همه سایت ها غیر ممکن و کلا اشتباهه!

در بخش هشتم شما میتونید مشخص کنید که هر بخش چند وقت یکبار تغییرات داره و به نوعی به روبوت ها میگین چند وقت یکبار مراجعه کنند به اون بخش. ولی به این مسئله دقت کنید که این مسئله خیلی روی روال کاری روبوت ها تاثیر نداره!

تنظیمات افزونه نقشه سایت Google XML Sitemaps

اگه بخواهید این بخش را تنظیم کنید باید 3 تا مورد را با هم در نظر بگیرید: اول اینکه تو سایت شما چند وقت به چند وقت نوشته جدیدی قرار میگیره؟ دوم اینکه آیا مطالب قدیمی را تغییرات توش میدید؟ سوم هم اینکه تو بخش ششم، انتخاب کردید که این قسمت (مثلا تگ ها) تو نقشه بیاد یا نه؟ چون اگه انتخاب نکرده باشید که اصلا این بخش هم برای اون قسمت مورد نظر لزومی نداره.

بعد باید ببینید شما از کدوم دسته سایت ها هستید؟ سایت هایی که روزانه پست دارند؟ یا اونهایی که هفتگی و یا ماهانه و حتی سالانه پست میدن؟ درسته گفتیم که شاید روبوت ها زیاد به این قسمت توجه نکنند ولی خوب بهتره که بازه های زمانی هم طولانی مدت نباشن. مثلا صفحه اصلی سایت را حتی اگه به روز نمیشه نزاریم روی هرگز. چون ممکنه این دفعه به حرف شما گوش کنه!

قسمت نهم افزونه هم برای اینکه شما نشون بدید اهمیت کدوم بخش از این موارد ایندکسی بیشتر از بقیست و به نوعی به کدوم باید بیشتر توجه بشه. تو این قسمت عدد در بازه های 0.1 بین 0 تا 1 تغییر میکنه. کمترین حالت میشه 0 و بیشترین حالت هم 1. انتخاب حق تقدم تو این قسمت هم از سایتی به سایت دیگه متفاوته.

تنظیمات افزونه نقشه سایت Google XML Sitemaps

تو اکثر سایت ها صفحه اصلی عدد 1 را میگیره. در مورد نوشته، برگه، دسته و تگ (هر کدام در صورت انتخاب برای ایندکس شدن) کاملا عدد انتخابی به سایت بستگی داره و به نوعی تجربی است و در کل باید دید اهمیت کدام بخش در سایت شما از همه بیشتر است؟ عنوان نوشته ها؟ برگه ها؟ تگ ها؟

 

موفق باشید

 • تاریخ انتشار: 10 آبان 1391
 • 153 دیدگاه

153 دیدگاه در "تنظیمات افزونه نقشه سایت Google XML Sitemaps"
 • علیرضا حیدری

  سلام
  من هرکار میکنم تگهام تو نقشه نمیاد

  • امیر حیدری

   سلام
   خوب حتما تیک انتخابش را نمیزنید. دلیل دیگه ای نمیتونه داشته باشه!

 • hossein

  مثل بقیه پستها مفید بود حتی بیشتر از پستهای دیگه !
  یه سوال توی افزونه وردپرس سئو چطوری اینکار را بکنیم
  Include archives و Include author pages را هم اصلا نمیخواد تیک بزنید. یادتون باشه که تو افزونه های سئو هم جلوی ایندکسشون را بگیرید!
  و این که توی عکس زیر گذینه روبات متا باید تیک بخوره یا نه ؟
  http://uploadtak.com/images/y872_Capture.png
  ممنون

  • امیر حیدری

   سلام
   ممنون دوست من
   حتما همین چند وقته یه آموزش هم واسه افزونه سئو وردپرس میزارم ولی در مورد عکس که گذاشتی اصلا تیک را نزن.اونطوری یعنی نوشته هات ایندکس نشه!

 • علیرضا حیدری

  تیکش رو میزنم ولی تو نقشه نمیاد.

  • امیر حیدری

   گزینه rebuild sitemap را میزنید؟

 • محمد

  سلام داش امیر عزیز
  بازم گل کاشتی
  میگم که این قسمت هست که تعداد لینکهای سایت مپ رو محدود میکنیم. مثلا 50 تا یا 100 تا
  این جزء خوبیهاست یا بدیها ؟
  مثلا من بیام سایت مپ سایتم رو محدود کنم به 100 لینک قدرت بالاتر میره یا پایینتر ؟ چون الان تگ رو هم اضافه کنم به سایت مپ کلی لینک میشه که اگر صفحه سایت مپ سایتم رو باز کنم یک عمر در حال لود میمونه تا بتونه کامل بازش کنه.

  مورد بعدی یه سری سایتها هستن که وارد سایت مپشون میشیم 4-5 تا لینک هست که هر کدومش سایت مپ جدا داخلشه. یکی واس موبایل زده. یکی نمیدونم تاریخ سالانه زده. کلا انگاری فولدر بندی شده سایت مپ. اینا خوبه یا تاثیر خاصی نداره ؟ چیه جریانش.

  ممنون
  یا علی

  • امیر حیدری

   سلام
   به آقا محمد گل
   این تعداد لینک واسه اون وقته که تعداد لینک ها بالا میره و سرعت لودش میاد پایین
   میاد جدیدترین نوشته ها را میاره که به روزم باشه
   نه تاثیریاز اون جهت نداره و کلا همه نوشته ها به هر حال هستن تو ایندکس
   برای اون کار 3 تا روش وجود داره:
   تو همین نسخه های این افزونه باید یک فایل xslt شخصی اماده کنی و بزاری که سعی میکنم این چند روزه یکی اماده کنمب رای همه بزارم
   روش دوم استفاده از نسخه بتا این افزونست XML Sitemap Generator for WordPress 4.0beta9
   روش سوم هم استفاده از افزونه هاییست که کلا اینطوری ایجاد میکنند. مثل افزونه وردپرس سئو که قسمت نقشه سایتش صفحه بندی داره

   علی یارت داداش

 • پیک طلایی

  یه سوال داشتم
  می شه نقشه سایت رو شبیه RSS ساخت به طوری که با ایجاد کردن یک لینک در سایت ، البته منظورم اخبار نیست ، لینک جدید در سایت مپ آورده بشه
  منظورم سایت مپ داینامیکه
  اگر وب سایتی رو می شناسید خبر بدید ممنون می شم

  • امیر حیدری

   سلام
   شدن که میشه.نمونش همین افزونه برای سایت های وردپرسی که وقتی مطلبی در سایت انتشار پیدا میکنه، نوشته جدید بصورت خودکار به نقشه سایت اضافه میشه
   شما اگه اسکریپت خاصی دارید که این امکان را نداره باید بدید برنامه نویسی بشه براتون

 • محمد

  امیرجان
  من سایت مپ سایتم شامل پستها و تگ ها میشد وولی چون تعداد رفته بود بالا توی ساخت مجددش بعد از هر آپدیت مشکل پیدا کرد و این ارور رو توی قسمت پلاگین میداد :
  The last run didn’t finish! Maybe you can raise the memory or time limit for PHP scripts. Learn more
  The last known memory usage of the script was 67MB, the limit of your server is 256M.
  The last known execution time of the script was 4.84 seconds, the limit of your server is 120 seconds.
  The script stopped around post number 2769 (+/- 100

  اول اومدم تیک تگ ها رو برداشتم و فقط پستها رو بردم سایت مپ که اون پستهایی هم که توی گوگل رفته بود بالا برگشت پایین.
  حالا نمیدونم چیکار کنم. تگ و پست رو ببرم توی سایت مپ و مثلا محدودش کنم به 500 لینک یا کار دیگه ای کنم ؟
  ممنون میشم راهنمایی کنی

  • امیر حیدری

   سلام محمد جان
   فکر کنم افزونه بتا همین نقشه سایت به کارت بیاد و مشکلت را حل کنه

 • محمد

  شرمنده ادامه سوال بالاییه
  میشه بزارم همه پستا و تگا بره سایت مپ و توی وبمستر گوگل نمونه زیپ شده سایت مپ رو معرفی کنم ؟

  اصلا این که بعضی هم سایت مپ رو توی وبمستر گوگل معرفی میکنن هم زیپ شدش رو خوبه یا بد ؟

  • امیر حیدری

   موردی نداره اونم معرفی کنید.خوب نسخه xml بهتره ولی فرقی نداره
   مشکل شما هم معرفی اون نیست. اگه این مشکل داشته باشه اونم مشکل داره

 • حسین

  خیلی ممنون استفاده کردم..کارم راه افتاد با مطلب شما… فقط من یه سایت خبری دارم … میگن بعد ارسال مطلب , مطلب منتشره در موضوعات و دسته ها و برگها و.. غیره چندبار تگرار میشه و دیتابیس رو اشغال میکنه و دشمن موتورهای جستجویه؟!درسته یا من درست نفهمیدم موضوع رو…بعد اگه اینطوریه باید چه پلاگینی رو نصب کنم ؟

  • امیر حیدری

   سلام
   ممنون دوست عزیز.به کمک همین افزونه و افزونه ای مثل all in one seo میتونید جلوی ایندکس شدن دسته ها و آرشیو ها را بگیرید

 • ali

  سلام داداش یه سوال مهم داستم
  داداش من از افزونه all one pak استفاده میکنم
  این عکس ببین:
  http://uploadtak.com/images/t7743_Untitled.jpg

  داداش اون برچسبایی که تو برچیبای خود مطلب میزنم{قسمت 1} رو من همونارو تا{150 کارکتر اول} رو تو قسمت 2 کپی میکنم این کار درسته؟>{تو تنظیمات این افزونه تیک این رو زدم که اوتوماتیک برچسبارو خودش بزنه{از روی برپسبای مطلب}}
  ————–
  عنوان مطالب رو جفتشو وارد کنم تو فسمت 3 این مشکلی نداره؟
  ================
  من 900 تا مطلب دارم ولی بازدیدم نسبت به سایتای دیگه خیلی ضعیف رشد کرده البته سایت من 5 ماهست و بازدیدش 600 تا ایپی و 2000 تا بازدید و 350 تا ورودی هر روز دارم.
  به نظرتون بد نست؟
  من خودم میگم ازهمین افزونست.
  ممنون میشم بهم کمک کنید
  ————

  داداش ساتایی هستن که از من کپی میکنن مال اونا او صفحه اصلی گوگل هست مال من کلا نیست!
  ——–

  زیباترین و بهترین آرایش صورت
  اینو جستجو کن
  اولین سایتی که میاره یه سایتی هست که از روی من کپی میکنه فقط مال اونو میاره مال من رو نه{مطالبو}

  • امیر حیدری

   سلام
   شرمنده که جوابتون دیر شد. نظر شما رفته بود تو جفنگ ها
   ببینید شما بهتره افزونه را بزارید رو اتوماتیک که توضیحات را هم خودش از اون اول نوشته بیاره. ولی این کار که کلمات یا برچسب ها را بیارید تو توضیحات خوب نیست
   کلا افزونه را اتومات کنید بهتره

   برای بازدید سایتتون هم میتونه مشکل از سئو سایتتونه باشه که مناسب نیست و خیلی موارد دیگه

 • آزیتا.ن

  ممنونم

 • Ahmad

  thanks

 • حامد نورهانی

  با سلام
  این افزونه به زبان فارسی ترجمه شد.
  تاریخ ترجمه : ۹۲٫۲٫۴
  آخرین نسخه افزونه : ۳٫۲٫۹ فارسی
  نگارش وردپرس مورد نیاز : ۲٫۱
  سازگاری با : وردپرس ۳٫۵٫۱
  سازنده : arnee
  مترجم: http://www.itstar.ir
  موفق و پیروز باشید.

 • مجله پزشکی دکتر سلام

  سلام، بسیار مفید بود ممنون

 • رضا

  سلام و خسته نباشید.
  یه سوال

  معرفی sitemap.xml و sitemap.xml.gz با هم در گوگل وبمستر مفیده یا ضرر و یا بدون تفاوت؟

  • امیر حیدری

   سلام
   فرقی نداره

 • Azaranelec.

  با سلام
  سایت بسیار مفیدی هستش . با تشکر

 • memoo

  ممنون عالی بود

 • ممو

  خیلی ممنون مفید بود 😉

 • بهروز

  سلام
  من همه این کارا رو کردم ولی بازم برچسب ها تو نقشه سایت نمایش داده نمیشه؟
  مدت خاصی لازم داره؟

  • امیر حیدری

   سلام
   نه همون موقع میتونید بازسازی کنید و یا خودش با اولین آپدیت سایت درست میشه
   ادرس سیاتتون چیه؟

 • بهروز

  😥 اقا پس کی جواب میدید 😥

  • امیر حیدری

   شرمنده بهروز جان
   پاسختون ارسال شد

 • alireza

  بسیار عالی
  ممنون

 • ابوالفضل

  سلام من سایت مپ رو چند روز پیش نصب کردم اما چند روزیه با آپدیت شدن سایتم سایت مپ آپدیت نمیشه و من نمیدونم چیکار کنم خواهشا راهنماییم کنید

  • امیر حیدری

   سلام. چنين موردي نداشتيم تا حالا. شما افزونه را كامل پاك كنيد از روي هاست و دوباره نصب كنيد
   در ضمن در صفحه تنظيمات افزونه ببينيد پيامي بهتون نميده؟

 • mohammad

  salam xml site map update shod pariro z ama sor ate index mataleb omad pain be nazareton moshkel az kojast ?

  • امیر حیدری

   سلام
   چندتا ديگه از دوستان هم اين مشكل را داشتند. نميشه قطعي گفت مشكل از افزونه باشه

 • معین

  سلام
  ممنون از شما مطلب بسیار مفیدی بود.
  بنده تا چند وقت پیش بدون مشکل از این افزونه استفاده می کردم ولی از وقتی که این افزونه رو آپدیت کردم این ارور رو می ده.
  http://www.uploadax.com/images/43579568959325190822.jpg
  لطفا بگین دلیلش چیه و چگونه می تونم این مشکل رو حل کنم.
  در ضمن دیگه تو قسمت تنظیمات افزونه دکمه ی rebuild sitemap هم نیست.

  • امیر حیدری

   سلام
   شما بايد بريد تو هاست و فايلهاي نقشه سايت كه تو همون متن قرمز اسماشون هست را پاك كنيد

 • فرهاد

  ممنون از آموزشتون

  فشار این افزونه در چه حدی ؟
  من افزونه های پر فشار دیگه هم دارم .

  نگران شدم یکمی 😕

  • امیر حیدری

   سلام. بستگي با سايت و محتوا و سرورتون داره. مثلا اگه قراره تگها ايندكس بشه به تعداد اونها هم بستگي داره

 • arash

  سلام خسته نباشید سایت مپ من این قسمت که مربوط به تگ های پست ها است رو نشون نمیده ارور میده
  http://www.presssong…ax-post_tag.xml

  ارورش اینه

  XML Parsing Error: no element found
  Location: http://www.presssong…ax-post_tag.xml
  Line Number 1, Column 1:

  درضمن یکی گفت مال افزونه سئو یوست گفت یه تیک داره برش داری درست میشه گشتم پیداش نکردم ولی وقتی افزونشو غیر فعال میکنم بالا میاد

  ممنون میشم جواب بدید

  • امیر حیدری

   سلام
   قسمت نقشه سايت افزونه سئو را غير فعال كنيد به احتمال زياد مشكل از همونه

 • میلاد

  ممنون مفید بود ولی بروز باشه بهتره .
  تشکر میکنم

 • Arang

  سلام امیر عزیز بسیار مفید و کاربردی بود
  با تشکر فراوان

 • حسین

  سلام آقای حیدری، مشکل حل شد، به این افزونه هم مربوط نبود، عذر میخوام مزاحم شدم.

  • امیر حیدری

   خوب خدا را شکر

 • آریا

  سلام.
  ممنون.

 • ho3rin

  ممنون مفید بود 🙂

 • خشایار

  سلام عزیز
  یه سوال داشتم جواب بدی ممنون میشم
  چطوری میشه کاری کرد که بدون استایل باشه؟
  ایا استایل داشتنش مشکل ساز نمیشه برای پینگ شدن؟

  • امیر حیدری

   سلام
   این استایل اصولی هست و هیچ مشکلی نداره و نداشتنش هم هیچ تاثیر مثبتی نداره

 • پارس ترکان توسعه تجارت

  بسیار مطلب مفیدی بود تونستم تنظیمات سایتم رو درست تر از قبل انجام دهم ممنون

  • امیر حیدری

   خواشه میکنم دوست گرامی

 • بلیان

  ممنون
  عالی بود

 • محمد

  خوب بود ممنون.

 • baneweb.com

  سپاس

 • مهران

  سلام
  دستت درد نکنه بخاطر پست مفیدت ممنون
  داداش مال من این اختار رو میده باید چیکار کنم
  XML Parsing Error: XML or text declaration not at start of entity
  Location: http://remix-music.ir/sitemap.xml
  Line Number 4, Column 1:
  ^
  همین که قالب سایت رو عوض کردم این اختار رو داد چه کاری انجام بدم درست میشه

  • امیر حیدری

   سلام
   این ارورها بیشتر مربوط به هاست میشن و اصلا ربطی به قالبتون نداره

 • talafilm

  سلام. اقا من افزونه شو نصب کردم. همه کار هارو هم کردم. وقتی میخوام اجراش کنم. ارور 404 میده باید چ کنم؟

  http://talafilm123.in/sitemap.xml

  • امیر حیدری

   سلام
   نقشهس ایتتون که مشکلی نداره!

 • hormoz

  سلام من پلاگین XML Sitemap Generator for WordPress 4.0.7.1 را دارم ولی الان امروز اومدم ببینم دیدم سایت مپ سایتم آپدیت نشوده و مطالب جدید در اون قرار نگرفتن و فایل های sitemap.xml و sitemap.xp.gz هم پاک کردم و دوباره ساختم ولی پیغام اومد که دیگه نیازی به این فایل ها نیست و deleteatumatic رو زدم یه backup به اول اسمشون اضافه شد و حتی نمی تونم سایت مپ سایتم رو رو پاک کنم افزونه رو چند بار پاک کردم غیر فعال کردم ولی پاک نشد سایت مپ سایتم لطفا جواب بدهید. تو چند تا فروم هم این رو گفتم الان: 😀 .

 • hormoz

  درست شد یا از پچ های مرورگرم بود یا یه بار پاکش کردم نسخه یه دونه قدیمی ترشو گرفتم دیدم اونم نیازی نداره به سایت مپ گفتم شاید از کچ باشه رفتم با اینترنت اسکپولر دیدم دیدم اره تو اون سایت مپ درسته بعد پلاگینو آپدیت کردم.

 • hormoz

  سلام دوباره 😀 چرا اینجوری دسته بندی کرده
  hezaranmatlab.ir/sitemap.xml
  اشکال نداره؟

  • امیر حیدری

   سلام
   نه مکشلی نداره دسته بندی با توجه به نوشته و دسته و برچسب و … کرده

 • حسي سيس

  سلام.داداش .يه سوال دارم
  اين نقشه سايتمه http://parstoop.ir/sitemap.xml
  ببينيد مشكل داره يانه؟واقعا ممنون ميشم
  سايتم يك ماه درست شده .هيچ ورودي گوگل نداره چرا؟ممنون

  • امیر حیدری

   سلام
   تنظیمات افزونه برای هر سایتی با هر شرایطی متفاوته. باید دقیق شرایط سایت بررسی و بعد تنظیم بشه

 • محمد

  سلام تشکر بابت توضیحات بسیار خوبتون
  من نقشه سایت رو درست کردم اما نمیدونم چطور اون رو به عنوان یک برگه تو صفحه اصلی سایتم قرار بدم تا نشون داده بشه ممنون میشم راهنمایی کنید .

  • امیر حیدری

   سلام
   برای اینکه نشون داده بشه باید از نسخه html استفاده کنید که این افزونه نداره و باید از افزونه های دیگه ای که برای همین منظور هست استفاده کنید

 • siavash

  درضمن همچنان فایل xml در دایرکتوری نیست!

  • امیر حیدری

   سلام
   افزونه را مجدادا پاک و نصب کنید اگر نشد دستی ایجاد کنید

 • siavash

  سلام مجدد 😀
  سایت مپ من html شده !
  http://www.gwebi.ir/sitemap.html
  xml چجوری فعال کنم ؟! همچنان با W3 Total Cache هم مشکل دارم

  • امیر حیدری

   سلام
   اگر سایت شما وردپرس است ار افزونه google xml sitemapاستفاده کنیدوگرنه می تونید از قسمت ساخت نقشه سایت خود ما استفاده کنید

 • رضا

  سلام ، افزونه رو تنظیم کردم منتهی سایت مپ ساخته نشده برام hollo.ir/sitemap.xml
  بخاطر اینکه افزونه ریدارکت دارم به صفحه اصلی منتقل میشم و معنی اش اینه ارور 404 نات فوند رو داده ..

  دلیلش میتونه چی باشه؟؟؟

  • امیر حیدری

   سلام
   نقشه سایت شما هنوز درست نشده است

 • pardis

  سلام با تشکر از سایت خوبتون عالی بود
  فقط اینکه چطور باید ببینم درست کار میکنه ؟

  • امیر حیدری

   سلام
   ادرس sitemap.xml را به انتهای آدرس سایتتان اضافه کنید اگر نقشه سایت را آورد مشکلی نیست

 • بهروز

  سلام خسته نباشید
  دو تا سوال دارم
  اول اینکه میتونیم دو تا نقشه سایت تو وب مستر برای یک سایت بدیدم دوتا بشه مطالبش تکراری نمیشه مثلا از نقشه سایت Google XML Sitemaps و نقشه سایت all in seo pack با هم استفاده کنیم و نقشه سایتو تو وب مستر اضافه کنیم
  و دوم اینکه ما تو وب مستر تو قسمت نقشه سایت تعداد Indexed هامون کمتر میشه ولی Submitted شده ها زیاد تر میشه ونقشه سایتمون ارورو و هشدار میده اشکال از چیه ما از Google XML Sitemaps استفاده میکنیم
  تشکر

  • امیر حیدری

   سلام
   اول این که به هر تعدادی که می خواهید می توانید سایت مپ استفاده کنید ولی نیازی نیست از نقشه سایت دو افزونه استفاده کنید
   دوما ارور های مختلفی داره که هر کدوم به یک مورد خاصی برمی گردد

 • جهاندیده

  ممنون بایت زحمتاتون .

 • نیازمندیهای خوزستان

  مرسی خیلی مفید بود با تشکر از زحمات شما

 • Hossein

  ممنون از آموزش جامع و کاملتون 🙂

 • قیمت سکه

  اقا خدا خیرتون بده همه چی کامل بود . دستتون درد نکنه

 • قیمت سکه

  سلام ممنون بابت سایت خوبتون . عالی بود.

 • امیر

  سلام دوست عزیز، گوگل تگ های منو ایندکس نمیکنه ..از چی میتونه باشه؟؟ در ضمن تو گزینه sitemap هم گزینه تگ فعاله

  • امیر حیدری

   سلام
   خیلی موارد مثل کدهای هدر صفحات یا تنظیمات افزونه ها و …

 • متین

  سلام
  من با هر نرم افزاری که امتحان کردم
  این ارور را میده
  This page contains the following errors:

  error on line 3 at column 6: XML declaration allowed only at the start of the document
  Below is a rendering of the page up to the first error.
  چکار کنم؟

  • امیر حیدری

   سلام
   به احتمال زیاد شما الان تگ ها را هم تو نقشه سایت داری و تعداد تگ ها هم زیاده و بخاطر محدودیتهای سرور نمیشه صفحه لود بهش. این مشکل الان برای اکثر وبمسترهایی که تگ زیاد دارن پیش میاد. البته ممکنه مشکل شما چیز دیگه ای باشه ولی خوب الان اکثرا همینه. که بهترین راه حلش اینه که توسعه دهنده افزونه بیاد و برای موارد زیاد صفحه بندی کنه که ما هم بهش درخواست دادیم ولی هنوز خبری از آپدیت نبوده!

 • sajajd

  سلام
  ببخشید من سایتی دارم که وقتی پست میذارم مطلب ایندکس نمیشه برای مثال :
  test.com/test-post
  این ایندکس نمیشه اما تگ های همین پست ایندکس میشن !
  من چه کاری انجام بدم تا خود پست هم ایندکس بشه ؟
  لطفا راهنمایی کنید…

  • امیر حیدری

   سلام
   شما به احتمال خیلی زیاد یا کدی تو سایت دارید که باعث جلوگیری از ایندکس مطالب میشه یا تنظیمات افزونه هاتون مشکل اساسی داره

 • رضا

  سلام چرا وقتی افزونه رو فعال میکنم فایل نقشه سایت تو روت سایت نمیفته؟

  • امیر حیدری

   سلام
   اگه دفعه اوله که راه اندازی میشه باید یک صفحه انتشار داده بشه تا افزونه بصورت خودکار نقشه را بسازهو و نسخه های قدیمی امکان ساختن بصورت دستی بود ولی الان فقط اتوماتیک با انتشار یک صفحه میسازه یه به روز میکنه

   • رضا

    این بار نصب کردم نقشه سایت رو داد قبلا هر کاری میکردم نمیشد مجبور میشدم با ابزار بسازم بازم ممنون

 • امیر

  قشنگ بود مرسی

 • محسن

  سلام، خوندم ، مرسی ، مفید بود.

 • روح الله

  لطفا آموزش های خودتون رو بروز کنین 😐

 • saeed

  واقعا عالی بود که اطلاعتتون در اختیار دیگران قرار دادید

 • دانلود بازی آندروید

  متشکرم واقعا از این آموزش استفاده کردم دیگه گوگل سریعتر به سایتم سر میزنه

 • reza

  سلام عالی بود
  چطوری میتونم تو سایت مپ یک کلمه رو به کلمه دیگه تغییر بدم؟

  • sibegonah

   با سلام
   افزونه به صورت اتوماتیک کار می کنه منظور شما از تغییر کلمه چیه؟

 • محمد

  سلام
  وقت شما بخیر
  من از این افزونه استفاده میکنم ولی چند روز ارور soft 404 تو وبمسترم اومده
  http://uupload.ir/files/r062_soft404.2.png
  http://uupload.ir/files/2wct_soft404.png
  ممنون میشم کمکم کنید

  • امیر حیدری

   سلام
   وقتی شما صفحه مذبور را دارید یعنی مشکلی تو افزونه نیست
   به احتمال زیاد مشکل به سرور برمیگرده که شاید اون زمان یا بخاطر مشکلات خودش نتونسته این صفحه را لود کنه و گوگل ارور 404 زده

 • راد

  سلام
  با تشکر از مطلب خوبتون یه سوال داشتم:
  نظر شما درباره ی استفاده از سایت های نقشه ساز مثل
  xml-sitemaps.com چیه؟ من میخوام بدون اینکه از افزونه استفاده کنم نقشه سایتم رو بسازم و بعدش هم به گوگل وب مستر معرفی کنم. به نظر شما استفاده از افزونه Google XML Sitemaps مزیت خاصی داره یا استفاده از سایت های نقشه ساز اشکالی داره؟ من مبتدی هستم و خیلی به عواقب امور آگاه نیستم 😐

  • امیر حیدری

   سلام
   حسن اصلیه این افزونه ها اینکه خودش بصورت خودکار وقتی سایتتون به روز میشه اون خودش نقشه سایت را به روز مکنه ولی تو اون سایت ها شما هر وقت سایت را به روز کردی باید بعدش بری دوباره نقشه سایت را بسازی و تو هاستت اپلود کنی
   در ضمن اون سایت ها تو تعداد لینک هم محدودیت دارن

 • سید محمد جواد نبوی

  عالی بود … فقط همین

 • javad

  سلام سایت مپ های رزبلاگ که نمیشه تغییر داد و مداوم تگ ها در در tag.xmlتغییر میکنه که ده هزار ظرفیت داره بقیه میره تو tag_1.xml میخاستم بدونم اینجوری ضرر نداره برای ایندکس ها ؟؟
  ممنون 8)

  • امیر حیدری

   سلام
   خوب باید یک فایل نقشه سایت داشته باشید که شامل همه نقشه های سایت باشه

 • مجید

  سلام خسته نباشید
  من یه مشکل با این افزونه دارم من وقتی به آدرس …/sitemap.xml میرم ارور 404 میده ام چند بار این افزونه رو نصب کردم و روش های نصب زیادیم خوندم و انجام دادم اما حل نشد.

  • sibegonah

   با سلام
   یعنی این آدرس وجود نداره و باید افزونه را کامل حذف کنی و با یک افزونه دیگر تست کنی .

 • پیام

  سلام ممنون از مطلب بسیار عالیتون
  یه راهنمایی میخواستم ازتون لطفا کمکم کنید
  من وقتی مطلب میذارم، خود عنوان مطلب ایندکس نمیشه و صفحه اصلی سایت فقط ایندکس میشه.
  مثلا اگر من یه مطلبی با عنوان (اموزش سایت مپ) رو انتشار بدم توی گوگل صفحه اصلی سایت فقط ایندکس میشه
  مثل سایتای دیگه عنوان ایندکس نمیشه که تا کاربر زد وارد نوشته شه.
  دلیلش چی هست؟

  • امیر حیدری

   سلام
   چند تا دلیل داره ولی همش مربوط به ضعف سئو سایت میشه. شما صفحات داخلیتون یا ایندکس نیمشه یا ضعیفتر هست

 • پیام

  عذر میخوام دیدگاه بنده رو جواب نمیدید؟؟؟

  • امیر حیدری

   پاسخ دادم پیام جان

 • کیمیا فکر بزرگ

  با تشکر از مطلب خوبتون
  موفق باشید.

 • سایت تفریحی

  ممنون بسیار عالی و مفید بود

 • حسين

  من نقشه گوگل رو در سايت خودم قرار دادم از طريق طراح سايت.كار اين نقشه نشون دادن فاصله دو نقطه از شهر هاي كشور هستش.
  مشكلي كه داره اينه كه اين نقشه نزديك ترين مسير رو نشون ميده و فرقي نميكنه از بيراهه باشه يا از راه اصلي.و اين مشكل بزرگي در سايت من ايجاد كرده.من چطور بايد اين مشكل رو رفع كنم؟
  سوال بعدي كه دارم.تنظيمات اين نقشه كجاي سايت من قرار داره؟
  با تشكر.

 • طراحی سایت

  مطالب مفیدی دارید – متشکرم

 • کدبانوی ایرانی

  آخرش نفهمیدیم google xml sitemap خوبه استفاده بشه یا سایت مپ yoast seo؟

 • نوار نقاله بارگیری

  عالی بووود

 • رفع جای جوش

  سایت خوبی دارید موفق باشید

 • خرید سانویچ پانل

  سلام ممنون از مطالب خیلی خوبتون. استفاده کردیم.

 • مجتبی

  سلام من تیک تگ ها رو هم زدم ولی این اروره میاد هر کار میکنم فعال نمیشه نقشه سایت
  اینم لینک نقشه سایت
  http://ruzmusic.ir/sitemap.xml
  این ارور پایین میادوقتی رو ی نقشه ی تک ها کلیک میکنی
  The ruzmusic.ir page isn’t working

  ruzmusic.ir is currently unable to handle this request.
  HTTP ERROR 500

 • قالیشویی تهران

  سلام سئو سایتم چطوره چه افزونه ای استفاده کنم

 • پکیج دیواری

  ممنون از مطالبی که به اشتراک گذاشتید

 • تجهیزات آشپزخانه صنعتی

  تشکر.موفق باشید

 • بیتا

  بهترین اموزشی بود که در این مورد دیدم.ولی اعداد اولویت رو متوجه نشدم.مثلا من می خوام پست ها اولویت بیشتری داشته باشه باید 0 باشه یا یک؟
  با تشکر

  • امیر حیدری

   ممنون دوست عزیز
   ببینید عدد هرچه به یک نزدیکتر باشه یعنی مهمتره و 0 یعنی اصلا ارزش نداره!

 • سوگل

  سلام
  خسته نباشید.

  سایت مپ اول رو نگاه کنید:
  http://www.film2movie.biz/sitemap.xml
  __________________________________
  وحالا سایت مپ دوم:
  https://1seouldl.in/sitemap.xml/

  اولین سایت مپ چجوری تمامی صفحاتش اینجوری قرار گرفته؟

  تو تنظیمات این افزونه باید کجارو تغییر بدم؟

  • امیر حیدری

   سلام
   ورژن افزونه ها یکی هست؟ چون برای من اصلا دومی باز نشد!

 • جواد

  سلام سپاسگذارم از وقتی که میزارین و مطالب مفیدی که ارائه میدید . در پناه خدا باشین

 • محسن

  سلام نقشه سایت من با افزونه youst ایجاد شده
  ولی در گوگل وب مستر حداقل روزی یبار نقشه سایت به حالت pending در میاد و بعدا درست میشه
  مشکل از کجاست؟

  • امیر حیدری

   سلام
   این مشکلات بیشتر مربوط به تعداد ایندکس های بالا میشه. تو افزونه سئو میتونید تعداد لینک در صفحه را کم کنید

 • مصطفی

  سلام افزونه رو نصب کردم هیچ خطایی هم نداره اما سایت مپ ایجاد نشده
  http://bir-music.com/sitemap.xml
  مشکل چی میتونه باشه

  • امیر حیدری

   سلام
   حجم ایندکستون بالاست؟

 • سعید

  سلام ممنون بابت معرفی این افزونه
  میخواستم بدونم آیا این افزونه عکسهای سایت رو هم به صورت نقشه به موتورهای جستجو معرفی میکنه یا پلاگین خاصی داره که باید نصب کنیم
  اگر این افزونه این کار نمیکنه یه افزونه خوب معرفی کنید
  اصلا نیاز هست برای عکسها هم نقشه جداگانه بسازیم ؟

  • امیر حیدری

   سلام
   نه این افزونه این کار را نمیکنه ولی افزونه مخصوص به این کار هم هست هم برای عکس و هم ویدئو

 • فروشگاه اینترنتی

  عالی بود به درد خورد
  فقط توی نسخه جدید این افزونه تنظیمات تغییر کرده اگه به روز کنید عالی میشه

 • Dsong

  ممنون از سایت خوبتون من سایت مپ تگ هام بیش از 50 هزار تگ هست و گوگل ارور داده چطوری میشه تگ هارو دسته بندی کرد در xml sitemap مانند yoast که به مشکل نخورم
  متن ارور گوگل :
  Your Sitemap contains too many URLs. Please create multiple Sitemaps with up to 50000 URLs each and submit all Sitemaps.

  • fallahian

   دوست عزیز ، xml این قابلیت را بصورت خودکار نداره

   • Dsong

    خوب باید چه کار کنم کدی چیزی شما میتونین انجام بدید

    • fallahian

     ترجیحا yoast را نصب کنید

 • نرم افزار مدیریت ساختمان

  متشکر مفید بود

 • بازتاب: معجزه ای بنام Site Map یا نقشه سایت

 • بازتاب: اهمیت نقشه سایت XML در دوران پاندا

 • قالیشویی

  safafd

 • jafar

  با سلام
  یک سایت مپ تا چه حد میتونه درونش لینک باشه یا حجمش چقدر باید باشه که گوگل راحت بتونه فایل رو بخونه؟
  اگه تعداد لینک ها زیاد باشه که حجم فایل چندین مگابایت بشه مشکلی پیش نمیاد؟
  با تشکر

  • بنی طبا

   دوست عزیز یک سایت مپ بی نهایت لینک درون خود جای می دهد اما اگر تعداد لینک ها زیاد باشد مشکل از طرف سرور برای بارگذاری آن پیش می آید.

 • مهسا

  با سلام و خسته نباشید .
  به نظر شما نقشه سایت این افزونه Google XML Sitemaps بهتر و کامل تر هست یا yaost seo ?
  ممنون

  • بنی طبا

   دوست عزیز افزونهxml sitemap کامل تر هست اما yaost هم خوبه

 • نادر ایرانی

  سلام
  خیلی وقته دارم از مطالب سایت شما سئو یاد میگیرم و استفاده میکنم
  ممنون از تلاشتون

 • نوید

  سلام خسته نباشید من یک ماه میشه سایت درست کردم توی ورد پرس ولی سایت مپ رو دیر درست کردم یعنی تقریبا بعد سه هفته حالا فایلای هفته اخر و ایندکس شده هاشو نشون میده ولی برای اون سه هفته که ماه قبل بود این ارور رو توی سایت مپ میده Errors
  Parsing error
  We were unable to read your Sitemap.
  نمیدونم چطور درستش کنم ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر

 • tiktakco

  ممنون بسیار مفید بود

 • مهسا

  جدیدا یک مشکلی تو سایت مپ گوگل اتفاق افتاده برای من و خیلی از سایتا اونم اینه تو وبمستر گوگل همه بخش از جمله ارشیو و دسته بندی و برچسب و .. تو سایت مپ هست اما پست های خوده وردپرس نیست تیکشم خورده تو لینک که سایت مپو باز میکنی هست اما تو خوده وبمستر گوگل وقتی ثبت میکنی سایت مپو همه لینکارو میشناسه به جز پستا

  • امیر حیدری

   ممکنه مشکل مربوط به حجم نقشه سایت و یا صفحه بندی اون باشه