الگوریتم پنگوئن گوگل

الگوریتم پنگوئن گوگل

راهنمای کامل بروزرسانی الگوریتم پنگوئن گوگل

الگوریتم پنگوئن بطور گسترده سئو را تغییر می دهد. در اینجا ما یک تاریخچه کاملی از این تغییرات را ارائه می دهیم. در سال 2012 گوگل به طور رسمی الگوریتم وب اسپم را راه اندازی کرد. الگویتم وب اسپم بعدها به عنوان الگوریتم پنگوئن توسط مت کاتس، سرپرست تیم وب اسپم گوگل شناخته شد. درحالی که گوگل رسما الگوریتم پنگوئن را نامگذاری کرده، اما هیچ منبعی وجود ندارد که بفهمیم این نام را از کجا آورده است.

اسم الگوریتم پاندا را یکی از مهندسان آن حوزه انتخاب کرده و احتمال دارد که اسم پنگوئن هم از یه منبع مشابه آن آمده باشد. یکی از نظریه های من این است که این اسم را بتمن دی سی گذاشته چون خیلی به پنگوئن ادای احترام می کند. قبل از اینکه الگوریتم پنگوئن بیاید، حجم لینک ها تو تعیین امتیاز سایت، ایندکس کردن و تجزیه و تحلیل نقش بیشتری را ایفا می کرد.

وقتی به صفحات نتایج جستجو برای رتبه بندی می رسیدیم، بعضی از این وب سایت ها با کیفیت پایین و مطالب کمتر را می دیدیم که رتبه بهتری نسبت به ظاهرشان داشتند.

چرا گوگل به الگوریتم پنگوئن نیاز دارد؟

جنگ با کیفیت پایین محتواها با الگوریتم پاندا شروع شد و پنگوئن این جنگ را گسترش داد و مهمات جنگی را به پاندا می رساند. پنگوئن جواب گوگل به دستکاری نتایج جستجو و رتبه بندی از طریق تکنیک های ساخت لینک کلاه سیاه بود. کاتس تو کنفرانس 2012 گفت که ما چیزی را ساختیم که برای محتوای کم کیفیت طراحی شده است.

این کار با پاندا شروع شد اما بعد متوجه شدیم که هنوز اسپم زیادی وجود دارد و پنگوئن برای مقابله با آن طراحی شده است. هدف این الگوریتم برای بدست آوردن کنترل بیشتر و کاهش کارایی تعدادی از تکنیک های اسپم سازی کلاه سیاه بود.

برای درک بهتر و پردازش انواع پیوندها و وبمسترها که بدست آورده بودند، پنگوئن تلاش می کرد تا پیوندهای معتبر و مرتبط را به وب سایت هایی که به آن اشاره داشتند پاداش بدهد، و پیوندهای دستکاری و اسپم را تخریب کند. پنگوئن فقط با پیوندهای دریافتی یک سایت سروکار دارد. گوگل فقط به پیوندهای مربوط به سایت نگاه می کند، نه به لینک های خروجی.

الگوریتم پنگوئن گوگل

راه اندازی و تاثیر اولیه

وقتی پنگوئن اولین بار تو سال 2012 راه اندازی شد، طبق براوردهای خودش، بیش از سه درصد نتایج جستجو را تحت تاثیر قرار داد.

بروزرسانی و آپدیت های کلیدی الگوریتم پنگوئن گوگل

الگوریتم پنگوئن از وقتی راه اندازی شده، بروزرسانی و تجدید نظرهای زیادی داشته که آن ها را معرفی می کنیم.

پنگوئن 1.1 – 26/3/2012

این تغییری در خود الگوریتم نبود، اما اولین بار داده های آن را بروزرسانی کرده بودند. وب سایت هایی که در ابتدا تحت تأثیر راه اندازی قرار گرفتند و پروفایل های پیوندشان را فعالانه پاک کردند، بهبود را در سایت خود دیدند، این درحالی بود که بقیه که بار اول گیر پنگوئن نیوفتاده بودند، خیلی ضربه خوردند.

پنگوئن1.2 – 5/10/2012

این یکی دیگر از تجدید اطلاعات بود که در زبان انگلیسی و نمایش های بین المللی تاثیر زیادی گذاشت.

پنگوئن 2.0 – 22/5/2013

این یه نسخه فنی پیشرفته تر از الگوریتم پنگوئن است که نحوه تأثیر الگوریتم نتایج جستجو را تغییر داد. پنگوئن 2.0 حدود 2.3 درصد از مطالب نمایش داده شده انگلیسی و بقیه زبان ها را تحت تأثیر قرار داد.

پنگوئن2.1 – 4/10/2013

این پنگوئن فقط پنگوئن 2.0 را بروزرسانی کرد که در همان سال یعنی 2013 اتفاق افتاد و تقریبا روی یه درصد از مطالب نمایش داده شده تاثیرگذاشت.

پنگوئن 3.0 – 17/10/2014

اگرچه این بروزرسانی اصلی نام گذاری شد، اما در واقع تجدید اطلاعات قبلی بود و اجازه داد تا کسانی که تحت تأثیر بروزرسانی های قبلی قرار گرفته بودند، دوباره بازیابی شوند. در حالی که خیلی ها همچنان به استفاده از شیوه های اتصال اسپم ادامه داده بودند و از رادار تأثیرات قبلی جان سالم بدر برده بودند، در این بروزرسانی تاثیر خودشان را دیدند.

پنگوئن 4.0 – 23/9/2016

تقریباً دو سال بعد از بروزرسانی 3.0، آخرین نسخه الگوریتم پنگوئن راه اندازی شد. بزرگترین تغییر این بود که پنگوئن بخشی از الگوریتم اصلی شد. وقتی الگوریتم به بخشی از هسته تبدیل شود، به این معنی نیست که عملکرد الگوریتم تغییر کرده یا ممکن است دوباره به طرز چشم گیری تغییر کند، بلکه به این معنی ست که درک گوگل از الگوریتم تغییر کرده، نه خود الگوریتم.

کاهش رتبه ها توسط الگوریتم پنگوئن گوگل

بلافاصله بعد از معرفی الگوریتم پنگوئن، وب مسترها و مارک های تجاری که از روش های خرید بک لینک استفاده کرده بودند یا پروفایل های بک لینک خودشان را با تعداد زیادی از لینک های کم کیفیت پر کرده بودند، رتبه شان کاهش پیدا کرد.

الگوریتم پنگوئن گوگل

بازیابی پنگوئن گوگل

لینک ها مهم ترین فاکتور در رتبه بندی سایت ها در موتورهای جستجوگر به خصوص گوگل هستند و در نتیجه باعث افزایش رتبه گوگل می شوند، اما وقتی به صورت غیر طبیعی یا برای هدف های سئو منفی به یک صفحه لینک می شوند، می توانند مشکل ساز بشوند. گوگل برای رفع این مشکل یک ابزار به اسم Disavow را به وبمسترا ارائه کرده تا بتوانند لینک های مخرب و اسپم سایت را حذف کنند.

گفته می شود گوگل توصیه می کند که از ابزار disavow فقط هنگام برخورد با اسپم های پیوند، آن هم به عنوان آخرین راه حل استفاده بشود، زیرا غیرفعال کردن پیوند بسیار آسان تر از ارسال درخواست برای تجدید نظر پیوندهای خوب است.

چه چیزهایی در پرونده disavow قرار می گیرد؟

یک پرونده disavow فایلی ست که شما به گوگل ارسال می کنید و به آن ها می گویید که همه پیوندهایی که در پرونده وجود دارند را نادیده بگیرد، تا تأثیری در سایت شما نداشته باشد. نتیجه این می شود که پیوندهای منفی دیگر باعث ایجاد مشکل رتبه بندی منفی با سایت شما مانند پنگوئن نمی شود، اما این به این معنی است که اگر اشتباهی پیوندهای با کیفیت بالا را در پرونده disavow خودتان وارد کنید، آن پیوندها دیگر به رتبه شما کمک نمی کنند.

گوگل هیچ کدام از نشانه گذاری هایی که در پرونده disavow خودتان ایجاد کردید را نمی خواند، زیرا آنها به طور خودکار آن را پردازش می کنند، بدون این که هیچکس بخواند. بعضی از آنها اضافه كردن نمادهای داخلی را مفيد می دانند، مانند تاريخ اضافه شدن گروهی از URL ها به پرونده disavow.

یافتن بک لینک ها

اگه فکر می کنید سایت شما تحت تأثیر منفی پنگوئن قرار گرفته، باید یک حسابرسی از لینک انجام بدهید و لینک های کم کیفیت یا اسپم را حذف یا غیرفعال کنید.

کنسول جستجوی گوگل لیستی از backlink ها را برای صاحبان سایت درج می کند، اما توجه داشته باشید که این لینک ها شامل پیوندهایی هم هستند که قبلاً نامرتب بودند. اگر پیوند موجود نباشد، هیچ تاثیری در سایت شما نمی گذارد، اما به خاطر داشته باشید که این سایت می تواند در آینده، این nofolow ها را بدون اخطار حذف کند.

نظارت بر بک لینک یک کار اساسی است، زیرا گاهی ممکن است صنعتی که در آن کار می کنیم کاملاً درست نباشد و حملات منفی سئو ممکن است که رخ بدهد. این زمانی است که یک رقیب پیوندهای اسپم را خریداری می کند و آنها را به سایت شما نشان می دهد.

خیلی ها از “سئو منفی” به عنوان یک بهانه استفاده می کنند که سایتشان توسط گوگل بخاطر لینک های کم کیفیت گرفتار می شود. با این حال،  گوگل گفته است که این مسئله را به موقع خیلی خوب تشخیص می دهد، برای همین چیزی نیست که صاحبان وب سایت ها نگرانش باشند. جالب توجه این است که نظرسنجی که توسط سئو در ماه سپتامبر انجام شده، نشان داده که 38 درصد از جستجوگرها هیچوقت بک لینک را رد نمی کنند.

تصورات غلط در مورد پنگوئن گوگل

یکی از نکات جالب در مورد صنعت جستجوگرها و کسانی که درگیرش هستند این است که این جامعه خیلی فعال و پر جنب و جوش است و همیشه تئوری ها و یافته های جدیدی وجود دارد که هر روز به صورت آنلاین منتشر می شود. این باعث شده که چند افسانه و تصور غلط درباره الگوریتم های گوگل به وجود بیاید.

در اینجا چند تصور غلط در مورد الگوریتم پنگوئن که ما در این سال ها دیده ایم را برای شما می گذاریم.

الگوریتم پنگوئن گوگل

پنگوئن یک پنالتی یا جریمه گوگل است.

یکی از بزرگترین تصورات غلط در مورد الگوریتم پنگوئن این است که افراد آن را مجازات می دانند. پنگوئن به طور طبیعی یک الگوریتم است و گوگل قابلیت دسترسی به آن را ندارد. با وجود این واقعیت که یک الگوریتم می تواند تغییر بدهد و یک پنالتی می تواند باعث رکود بزرگی در وب سایت ها بشود، اما تفاوت های زیادی بین آنها وجود دارد. وقتی که یک عضو تیم وب اسپم گوگل پاسخ بدهد، مجازات اتفاق می افتد.

در صورت موفقیت، مجازات لغو می شود، و اگر ناموفق بود، می توانید نمایه بک لینک را بررسی کنید. تخفیف پنگوئن بدون دخالت گوگل اتفاق می افتد و همه این ها به صورت الگوریتمی انجام می شود.

حذف پیوندهای بد، تنها راه برای برگرداندن ضربات پنگوئن است.

در حالی که این تاکتیک، خیلی از لینک های کم کیفیت را حذف می کند، اما وقت گیر است و باعث اتلاف منابع بالقوه می شود. گوگل پنگوئن درصد پیوندهای با کیفیت خوب را در مقایسه با پیوندهای اسپمی مشاهده می کند. برای همین، به جای تمرکز روی حذف دستی پیوندهای با کیفیت پایین، ممکن است توجه بیشتری روی افزایش تعداد پیوندهای با کیفیت وب سایت شما داشته باشد.

امکان بازگشت رتبه ها وجود ندارد.

این تصور غلطی است زیرا می شود به وسیله پنگوئن، رتبه ها را بازگرداند، اما به تجربه ای برای برخورد با ماهیت ناموزون الگوریتم های گوگل نیاز دارید. بهترین راه برای از بین بردن اثرات منفی پنگوئن، پاک کردن همه پیوندای موجود در وب سایت خودتان است. شما باید شروع به بدست آوردن لینک های اصلی ویرایش شده کنید. هرچه تعداد بیشتری از این پیوندهای با کیفیت به دست بیاورید، راحت تر می توانید وب سایتتان را از چنگ پنگوئن آزاد کنید.

 • تاریخ انتشار: 28 مرداد 1399
 • 73 دیدگاه

73 دیدگاه در "الگوریتم پنگوئن گوگل"
 • امیر

  امیر جان عالی بود مثل همیشه ممنون

  • admin

   ممنون امیر جان

 • امیر

  امیر جان یه سوال داشتم
  من تو قسمت تظیمات همگانی آدرس سایتم رو از http://seogaleb.ir زدم به آدرس http://www.seogaleb.ir ریدایرکت شه ولی وقتی این کارو انجام میدم فایل های css کار نمی کنه و قالب سایتم بهم می خوره میشه راهنمایی کنی ببینم مشکل از کجاست!
  ممنون
  راستی دیشب یادم رفت بگم که دوستان از سایت هایی که تبادل پلاس گوگل می کنن از اونها استفاده نکنن چون گوگل می فهمه و پلاس ها رو نادیده می گیره

  • امیر حیدری

   سلام امیرجان
   لازم نبود از این قسمت انجام بدی
   با فایل .htaccess باید این کار را بکنی.کدش هم فکر کنم تو سایت خودمونم هست
   آره اونم دیگه گوگل فهمیده!

 • حسین سارولس

  سلام دکتر

  مقاله ی بسیار ارزشمند و مفیدی بود .
  میخواستم بهت بگم که پارلود رنکش 1 شد و همینجا از همه زحماتت سپاس گذارم .

  مقاله عالی بود .

  سپاس

  • امیر حیدری

   سلام حسین جان
   تبریک میگم
   از تلاش ها و فیلم های خوبی هست که تو سایت گذاشتید
   راستی فیلم را هم دیدم خیلی خوب بود و خحجم کم.فعلا پنگوئن امان نداده تو سایت معرفیش کنم ولی به زودی برای سایر دوستان هم میزارم

 • iman

  ممنون . خسته نباشي آقا امير . فك كنم طولاني ترين مقاله ي شما بود . راستي ميشه به وب من بياي و مشكل اون رو از نظر سئو بگين ! من تو سايت chkme.com ‎‏ سئو ي وبم رو چك كردم و از 59 درصد رسوندم به 85 درصد و ديگه نميدونم مشكل وبم چيه كه هر كاري ميكنم بيشتر نميشه !

  • امیر حیدری

   آدرست چی بود ایمان جان؟

   • iman

    Www.barcanews.org

    • امیر حیدری

     طول و عرض بعضی از تصاویر تعیین نشده
     بعضی از تصاویر ویژگی alt ندارن
     کلمات کلیدی و توضیحات هممیتونه بهتر بشه
     در ضمن مثل اینکه چند تا ازعکس های قالبت ویروسی هست!

     • iman

      ويروسي ! ميشه بگين كدوم تصاوير ! بقيه ي موارد رو به زودي حل ميكنم , لطفا بيشتر در مورد تصاوير ويروسي توضيح بدين و اگه ميتونيد يه جوري ويروس ها رو نابود كنيد و تصاوير رو برام ارسال كنيد ممنون ميشم , منم به سايت شما در بارسا نيوز بك لينك ميدم اگه از نظر شما اشكالي نداشته باشه www.barcanews.org

      • امیر حیدری

       یکسری فایل موجود تو این مسیر:
       filmdoni.ir/temp
       حتی یکی از فایل های جاوا اسکریپت هم ویروسی میشناسه.ایراد از قالب باید باشه

     • iman

      سلام . ممنون واسه شناسايي تصاوير . فقط اگه اون كد جاوا رو هم شناسايي كنيد كه عالي ميشه . در ضمن من به سايت شما به مدت يك ماه بك لينك دادم .

      • امیر حیدری

       ممنون ایمان جان
       musicmvtl.js

 • پژمان

  عالی بود
  در مورد بک لینک و انکور تکست چیزی که من مطالعه کردم اینه که شما باید همه جور بک لینک داشته باشی یعنی فالو ، نوفالو ، در سایت مربوط و نامربوط پیج رنک بالا و پائین و حداقل با ۳ کی ورد لینک بشه که از نظر گوکل طبیعی بنظر بیاد یعنی بیایم همه انکور تکست ها را فقط روی ۱ یا ۲ کی ورد متمرکز کنیم و فقط از سایت ۳ به بالا لینک داشته باشیم باید منتظر گلوله برف های پنگوئن باشیم من پیشنهاد میدم یک تیم تشکیل بدیم بریم شکار پنگوئن ،کبابش کنیم ما رو که بد کباب کرد

  • امیر حیدری

   مرسی پژمان جان
   دقیقا همین شده
   گوگل رشما اعلام کرده که بک لینک مهمترین عامله حالا میخواد غیر طبیعی هاش را شناسایی کنه که البته در این بین خراب کاری هم کرده!

 • محمد

  مرسي اميرجان
  مثل هميشه عالي بود
  ايشالله كه اين الگوريتمم زود افت و خيزاشو بكنه تا بفهميم دقيقا چي به چيه.

  • امیر حیدری

   آره محمد
   بخوا این چند روزه از بسکه سایت زیر و رو کردم و مقاله خوندم و سایت آنالیز کردم شدم شبیه پنگوئن!

 • احمد

  سلام اقا امیر

  یه نکته جالی که اشاره کردی

  برای ایجاد تغییرات در سایتتون فعلا کمی صبر کنید.

  من هم احتمال میدم تو تست هست

  • امیر حیدری

   سلام احمد جان
   بله فعلا این bucket testing گوگل هست

 • حسین زیلان

  شدیدا استفاده کردیم. دستتون طلا.

  • امیر حیدری

   خواهش میکنم حسین جان

 • p30net

  عالی بود و فوق العاده !
  فکر کنم باید یه هشدار به کاربران انجمن بدم در این موضوع!

 • hossein

  سلام

  ممنون

  خیلی عالی بود
  امیدوارم زودتر یه فکری بکنن. خسته شدیم :دی

 • sadeq

  مرسی
  ولی چه این پنگوئن و چه پاندا هردوشون با من مشکل دارند طوری که مطالبی رو که می دونم توی گوگل ثبته رو اصلا تو جستجو ها نمایش نمی ده !!!

  ادمین جان
  فکر می کنی درست بشه ؟؟؟
  چیکار کنم ؟؟؟

  • امیر حیدری

   حالا فعلا یه چند وقتی باید صبر کرد دید این پنگوئن تکمیل میشه و یا اینکه اوضاع را به حالت اول بر می گردونه یا نه
   بعدش باید در موردش نشست و فکر کرد

 • پژمان

  استاد جان با يكي از دوستان كه رنك سايتش از 4 به 0 اومده صحبت مي كردم مي گفت علت اين امر اين بوده كه بازديدي كه سايتش داشته متناسب با حجم بك لينك هاي سايتش نبوده يعني گوگل كه مبناي پاپيولاريتي را بك لينك مي دونست حالا داره اين ادعا را با آمار بازديد سايت چك ميكنه تا ببينه واقعي هست يا نه، چنين چيزي ممكنه؟

  • امیر حیدری

   امکانش که هست ولی اصلا عقلایی نیست. سایت شما ممکنه کلی بک لینک داشته باشه ولی بازدیدت بالا نباشه و در عوض بازدیدت زیاد باشه ولی بک لینکت کم!

 • farzad

  سلام داداشی خسته نباشی
  میخواستم مشگلم رو راجبه global tarnslator که مهمه بگم :
  اولند که دیگه صفحات ترجمه شده سایتم را در سایت نشون نمیده
  دوما بیشتر زبون هاش کار نمیکنه و اینجوری میشه :
  http://up.vatandownload.com/images/1xzdek07754s8vaeykbr.jpg
  سوما روز به روز داره ارور های 404 سایتم بیشتر میشه از 7 هزار تا رسیده به 15 هزار تا و هزار تای اولی که نشون میده همش لینک های این افزونه هست
  حالا موندم افزونه رو بیخیال شم درستش کنم ارور ها روچکار کنم ؟
  یه کمکی بکنی ممنون میشم

  • امیر حیدری

   سلام
   این افزونه ها روز به روز تغییر میکنن
   اینکه میگی دیگه ترجمه را نشون نمیده متوجه نشدم
   اینکه میگی ارور 404 درست کرده ماله اینکه حتما کش افزونه را پاک کردی
   در کلاگه خواستی افزونه را بیخیال بشی ارور 404 درست میشه.چون این صفحات ایندکس شده.و مدتی زمان میبره تا اون ارورها درست بشه

 • سید محمد

  سلام
  دستتون درد نکنه
  مقاله واقعا جامع و کاملی بود

  حالا دو سوال:
  آیا هنوز تبادل لینک سه طرفه مفیده؟
  آیا گذاشتن تگ زیاد (تگ مرتبط) در نوشته های سایت مضره؟

  ممنون از لطفتون

  • امیر حیدری

   سلام
   خواهش می کنم دوست عزیز
   آره خوبه ولی سعی کن کلمه کلیدی تو هر سیستم متفاوت باشه!
   آره تگ نباید زیاد باشه و در ضمن نباید یک تگ را تو همه نوشته ها بیجهت بیاری

 • دانلود سازان

  واقعا خیلی عالی بود با تشکر

 • حسینی

  سلام
  واقعا مطلب خوب و مفیدی بود.با خواندن این مطلب بهتر با شیوه کار گوگل آشنا شدم.
  تشکر

  • امیر حیدری

   سلام جناب حسینی
   خوشحالم که مفید واقع شده

 • حسینی

  اقای حیدری سلام:
  چند سئوال در باره بهترین نوع لینک سایت از شما داشتم :
  1-ایا استفاده از لینک به زبان فارسی باعث ایندکس بهتر در گوگل می شود یا نه؟
  و کلا موافق استفاده از این نوع لینک هستید یا نه؟مثال:لوله پروفیل/http://www.vyan.ir
  2-ایا استفاده از کلمات انگلیسی در لینکها مثلا استفاده ازservices به جای csat-41 باعث بهبود سایت از نظر سئو می شود یا نه؟
  http://7rang.ir/services/به جایhttp://7rang.ir/cast-41/
  ممنون می شم من را در این زمینه راهنماییم کنید.

  • امیر حیدری

   سلام
   نه داشتن حروف فارسی در لینک هیچ برتری نداره.
   استافده از کلمات مربوط خیلی بهتر از استفاده از عبارات بیمعنیست
   چون به هر حال این کلمات هم از نظر موتورهای جستجو امتیاز میگیرن

 • pouria psfa

  جايي نيست كه بشه اعتراض كرد چرا پيج رنك من با رعايت همهموارد 1 شد ؟ :d

  • امیر حیدری

   نه پوریا جان.راستی کم کم باید بیایی تو همین سئو هم فعالیت کنی ها!

   • pouria psfa

    منظورتو نفهميدم آقا امير :d يعني بايد چي كار كنم ؟ :d

    • امیر حیدری

     گفتم یعنی از اطلاعات تو زمینه سئو استافده کنی و شروی کنی به نوشتن مقاله و کارای دیگه.چطوره؟

 • فونت یاب

  سلام .
  آقای برای من چند تا سوال ایجاد شد .
  1 : مثل خود شما مثلآ سایت من که کلآ در مورد فونت هست باید چی کار کنم چه تگ های استفاده کنم و چه لینک هایی ( مثل شما که زودپز استفاده کردید ما هم آبگوشت استفاده کنیم یا نه لینک و تگ های خودمون را بدیم ؟ )
  2 : مثلآ سایت من 3 تا دامنه داره که 2 تا از اون دایرت شدن روی دامنه اصلی البته دامنه ها مثل همه و .ir و .com و … هستند تکلیف این ها چیه ؟؟ یعنی توی رنک دامنه اصلی تعثیر داره ؟؟

  • امیر حیدری

   سلام
   مورد اول اینکه باید بیایید با کلمات بازی کنید. مثلا یه جا فونت یه جا فونت فارسی و یا با اسمی مختلف فونت ها.
   دامنه ها را شما از تو هاست پارک کن.یعنی با زدن اونها بیایی روی سایت.نه اینکه مطالب با اون دامنه ها هم بالا بیاد!

  • فونت یاب

   یعنی چی بازی کنم ؟؟
   مثلآ من توی کل فونت های فارسیم از این تگ ها به صورت آماده استفاده میکنم ” فونت ام جي, فونت فارسي, فونت فارسي MJ, فونت فارسي نويس ” حالا این ها را دیگه استفاده نکنم ؟
   و تگ های جدید بدم به هر دسته ؟؟
   اخه کل مطالب در مورد فونت هست چی کارش کنم آخه ؟؟؟

   • امیر حیدری

    نه ببینید مشکل اصلی بر چسب ها و کلمات کلیدی تو نوشته ها نیست. بیشتر مشکل کلماتی هستن که شما با اون ها تو سایت های دیگه لینک میشید. همون بک لینک ها
    تو نوشته آخر هم اوردم که شرایطشون باید چی باشه.مثلا همه جا شما را با فونت فارسی لینک نکنن!

 • ho3in

  امیر جان ممنون.عالی بود

  • امیر حیدری

   مرسی حسین جان

 • بهزاد

  سلام خوبین
  من سوالی داشتم وممنون میشم کمکم کنین؟
  من آدرسمو چک کردم تو لیست سیاه نبودم!
  ولی توسرچ گوگل باآدرس قبلی منو بیشتر نشون میده آدرس قبلیم اینه biv.rozblog.com آدرس جدیدم biv91.ir
  باوجود اینکه پیچ رنک این آدرسم biv.rozblog.com یک هستش ولی این آدرسم http://biv91.ir دو هستش
  من از سایتهای افزایش پلاس هم استفاده کردم ازاینجا http://www.p30hit.ir میشه بگین باید چیکار کنم لطفا کمکم کنین؟
  من فک میکنم گوگل فهمیده که من ازاین سایتها استفاده کردم ممنونم بای

  • امیر حیدری

   سلام
   خوب این پیج رنک این یکی بالاتره ماله اینکه حتما بک لینک بهتر داره و یا به روز رسانیش بهتر بوده
   اینکه نتایج اونبهتره واسه اینکه اون قدیمیتره ایندکساش بهرته فعلا
   این سیستم ها هم دیگه فایده نداره!

 • محمد لطيفي

  مطالب بسیار مفیدی بود.
  پیج رنک من از 4 به 3 کاهش پیدا کرد ولی پیج رنک 4 هم یهویی به دست آمده بود!!!! (باد آورده رو نسیم برد!!!!) ولی از این پیج رنک هم راضیم. چون روزی بیش از 1500 ورودی گوگل دارم درحالی که قبلا با سیستم وبلاگنویسی میهن بلاگ کار میکردم و با وجود پیج رنک 4، کمتر از 10 ورودی گوگل داشتم!!!

  • امیر حیدری

   سلام
   همونطور که قبلا هم گفتیم پیج رنک به تنهایی عامل موفقیت نیست و اینکه الان شما موفقید مربوط به مطالب خوبتون هم میشه

 • امیر اخوان

  مرسی. بسیار مفید بود … 🙂

 • بهزاد

  یک سوال خیلی فنی من سایتم را قبل از اپدیت روش کار کردم یک صفحه هم بیشتر نداشت رنکشم unrank بود بعد از اپدیت رنکم شده 3 یعنی این لینک های که من گرفتم خوب بوده چون محتوای نداشتم فقط لینک هام خوب بود لینکم نخریدم توی انجمن لینک گرفتم یعنی اون لینک ها برای پنگون خوب بوده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • امیر حیدری

   سلام
   آره لینک ها خوب بوده ولی خوب باید دید رتبه تو کلمه کلیدی چطور شده و فقط پیج رنک ملاک نیست

 • بهزاد

  سلام رتبم توی کلمه پنل اس ام اس امده صفحه 2 رقابتش بالاست توی ادورز hight ولی امدم صفحه 2 رتبمم توی کلماتی که باهاش لینک گرفتم امده صفحه 2 ؟؟؟؟ خوب بوده یعنی دیگه اینطوری ادامه بدم خدا کنه همون پاندا بیاد توی کار

  • امیر حیدری

   سلام بهزاد جان
   نوشته آخری را حتما بخون.کار پاندا و پنگوئن فرق داره!

 • بهزاد

  گفتید مطالب خوب من یک سایت شرکتی دارم برای کار پنجره تمام مطالب من از مقالات دستی و روزنامه هاست از هیچ سایتی کپی نگرفتم

  • امیر حیدری

   تو متن قبلی گفتید که پنل اس ام اس؟
   البته فرقی نداره من گفتم اون مطلب را بخونید که بدونید پاندا با مطالب کار داره و پنگوئن با بک لینک!

 • Ghazvin

  اینا که اینجوری هرچی حیوون سیاه سفید رو انتخاب میکنن .احتملا اپدیت بعدی اسمش گوگل گوره خره .مواظب باشید از حالا

  • امیر حیدری

   گوره خر!
   ممکنه.خیلی جالب بود

 • ایمان

  رنک پارس تولز مجددا 6 شده

  • امیر حیدری

   آره خیلی عجیبه!

 • saber

  عالی!
  ما که هر جا میگردیم آخرش هم باید بیایم سایت شما مطلب رو متوجه بشیم.
  کارت درسته!! 🙂

  • امیر حیدری

   شما لطف داری صابر جان

 • محمد علی

  واقعا ممنون
  عالی بود

 • علی

  عالی بود مرسی

 • سجاد

  ممنون از سایت خوبتون

 • دوربین مداربسته

  مثل همیشه یه مطلب خوب و جامع از سایت شما خوندم
  ممنون

 • milad

  مطالب خوب و مفیدی بود ولی قدیمی 😉

 • رکسانا

  مرررررررررررررررسی کامل و مفید بود

 • hossein

  چطوری میشه الگوریتم سایت رو طبق چیزی که گوگل تایین میکنه پیش برد
  دوست دارم سایت موزیک رو از صفر با اصول گوگل بکشم بالا
  مطلبی که گذاشتید توضیح خیلی خوبی داشت اما دوست دارم بیشتر یاد بگیرم

 • بازتاب: الگوریتم PayDay Loan گوگل چیست؟

 • بازتاب: چگونه پنگوئن گوگل را خوشحال کنیم؟