الگوریتم پنگوئن گوگل

الگوریتم پنگوئن گوگل

گوگل از چند روز قبل از اینکه بزنه نتایج جستجو را زیر و رو کنه تو وبلاگش اطلاع داده بود که میخواد در راستای مقابله با سایت های اسپم اقدامات جدیدی را انجام بده. الگوریتم پنگوئن که پس از کلی به روز رسانی در الگوریتم پاندا به بازار اومد، میخواد با موارد زیر در زمینه اسپمینگ مبارزه کنه:

 • استفاده از کلمات کلیدی نامربوط
 • استفاده از شبکه های لینک برای افزایش پیج رنک گوگل
 • لینک های ورودی غیر طبیعی
 • کلمات کلیدی متمرکز بر anchor text
 • کپی برداری

توجه کنید که بخش اعظم کار بر روی کلمات کلیدی و لینک کردن اونها و به نوعی anchor text میگرده.

 

این نوشته ای که دارم براتون مینویسم برگرفته از حداقل 20 مقاله مختلف هست و امیدوارم به نوعی بتونه کلا سوالات شما را جواب بده!

 

حالا چرا پنگوئن؟ چون پنگوئن باهوشه و زیرک (آره جونه عمش!)

یک نکته جالب دیگه اینکه میدونید چرا الگوریتم قبلی پاندا بود و این یکی هم پنگوئن؟ توجه کردید هر 2 این حیوانات سیاه و سفید هستن؟! بله این برای اشاره به سئو کار های کلاه سفید (سئو کارهای خوب) و سئو کار های کلاه سیاه (سئوکارهای بد) هست. یعنی اینها در کنار هم در یکجا قرار دارن! (این را باید اضافه کنم که این کلا برداشت شخصیه خودمه و از هیچ جای دیگه ای نیست! 😉 )

حالا این پنگوئن اومد و به گفته خودشون 3% از نتایج را شامل شده و اینطوری زده کل دنیا را بهم ریخته.

بهتره با دلایلی شروع کنیم که به نظر ما این آپدیت و الگوریتم را شدیدا دارای مشکل میدونه:

بزارید با نگاهی به اوضاعی که این پنگوئن در اوضاع سایت های جهان ایجاد کرده بریم جلو. لیست زیر نمایانگر تغییرات عمده در سایت های بزرگ هست که به گفته خودشون باعث شده ضررهای هنگفتی هم متحمل بشن. این لیست را فقط بخاطر یکی از گزینه های اون قرار دادم. بله سایت رسمی شرکت htc هم از گزند این سیستم شناسایی اسپم گوگل دور نبوده. این به خوبی نشون میده که این سیستم یک سایت رسمی را هم اسپم میدونه. به نظر شما درسته؟

الگوریتم پنگوئن گوگل

البته قبلا در این زمینه مثالی هم در مورد جستجوی نتایج “کفش های جدید” زده بودیم.

شما اگه کاری را انجام بدید و مطمئن باشید که مشکلی نداره قطعا نمیایید همون اول رسما اعلام کنید که اون هایی که مشکل دارن بیان اینجا و بگن تا ما بررسی کنیم! ولی گوگل این کار را کرده. یک بخش رسمی را گذاشته بعد از آپدیت پنگوئن و گفته که هر کسی که سایتش مشکل پیدا کرده اینجا بگه و توضیح بده تا بررسی کنیم. جالبه که تو همین چند روز هم یملیون ها درخوسات دریافت کرده که بازم دلیلی بر مشکلات این آپدیت هست.

شما هم میتونید به این صفحه برید و از گوگل با وارد کردن آدرس سایت و کلمات کلیدی که در اون ها کاهش رتبه داشتید بخواهید که سایتتون را بررسی کنه.

مورد سوم که خیلی از دوستان هم این روز ها باهاش برخورد داشتن اینکه برعکس خواسته گوگل از این الگوریتم، یکسری از سایت های اسپم شدیدا بالا اومدن! که خوب نمیتونیم مثال بزنیم چوk ایجاد ناراحتی می کنه ولی خوب قطعا خودتون دیدید.

 

حالا یک نتیجه گیری کوچیک تا اینجای بحث:

این الگوریتم مشکل زیاد داره. البته نیت گوگل خیره ولی خودش هم این مشکلات را قبول داره. ولی به گفته Joe Finn این یک bucket testing هست. bucket testing یک مکانیزم ساده برای تست کردن اثرات یکسری از تغییراته. این نوع تست برای افراد مختلف در جستجوها نتایج مختلفی را ارائه می کنه و میخواد واکنش اون ها به این مسئله را ببینه و گوگل تصمیم گیری کنه که تغییرات به کاربران کمک کرده یا نه؟! به همین خاطره که میبینیم یکسری سایت با شرایط کاملا مشابه، شرایط متفاوتی در این آپدیت پیدا کردن.

تست های بیشتری در راهه که این پنگوئن تکامل پیدا کنه و البته تغییرات زیاد. پس عجله نکنید. این تغییرات ممکنه چند هفته طول بکشه.

برای ایجاد تغییرات در سایتتون فعلا کمی صبر کنید.

 

مشکلاتی که پنگوئن گوگل را ناراحت می کند!

البته مباحثی که در این قسمت ارائه میشن به نوعی تکراری هستن و همونایی هستن که گوگل از قبل هم باهاشون مشکل داشته ولی خوب الان به جد داره باهاشون برخورد می کنه و البته چند تاییشون هم تازه رو شدن:

استفاده مفرط از anchor text : شاید مهمترین قسمت این الگوریتم برخورد با همین قضیه باشه. یعنی اگه شما با یک کلمه کلیدی خیلی لینک شده باشید و تو سایت هم از اون خیلی استفاده کرده باشید، سایت شما بعنوان اسپم شناسایی میشه!

من موندم کجای این پنگوئن باهوشه! الان یک سایت مثل سایت ما که کلمه کلیدی و اسم و همه چیز سایت میشه سئو، رو چی مانور بده؟ مثلا سایت را با کلمه زودپز لینک کنن؟ سر جمع موضوعات چنین سایتی حول مباحثی از قبیل بهینه سازی، بک لینک و پیج رنک هست. تو همه نوشته ها استفاده میشن و هر جا هم لینکی از ما و نوشته های ما باشه با همین عناوینه!

بعد از برخورد شدیدی که با این قضیه داشتم بهتره براتون بازش کنم چون شدیدا مورد نظره گوگله:

گوگل خودش رسما اعلام کرده که بک لینک مهمترین عامل پیج رنک و رتبه سایت در جستجو هاست. به همین خاطر میخوان با اونایی که از خرید بک لینک و یا تبادل بک لینک برای افزایش و بهبود این موارد استفاده می کنند برخورد کنه. 2 تا راه هم پیش روی خودش گذاشته:

یکی اینکه مردم بیان و بصورت خودجوش سایت هایی که بک لینک میخرن و میفروشن را معرفی کنن.

دوم اینکه خودش میاد و با توجه به تعداد لینک ورودی و خروجی و یکسری موارد که خودش در نظر گرفته این مورد را تشخصی میده.

در کل بزارید اینطوری براتون بگم : بک لینکی از نظر گوگل ارزش داره که اولا به مطالب شما باشه و نه به سایت شما. دوما تو سایتی به شما لینک داده بشه که موضوعش مرتبط با سایت شماست و سوما تعداد این بک لینک ها مهم نیست و کیفیتشون اهمیت بیشتری داره.

 

مطالب تکراری : سعی کنید مطالبتون تکراری و کپی برداری از سایت های دیگه نباشه. الان خیلی از دوستان شاکی میشن و میگن فلان سایت از ما کپی میکنه ولی اوضاعش بهتره. باید بگم بله و این چزء همون سوتیهای الگوریتم محسوب میشه.

 

چگالی بالای کلید واژه ها : یکی دیگه از مشکلات اینکه یکسری کلمه کلیدی تو همه نوشته ها در عنوان و توضیحات نوشته هم استفاده میشه. واقعا این هم از موارد گیج کنندست. مثلا تو همین سایت سئو که همه مطالب در مورد سئو هست چه باید کرد را نمیدونم!

 

ویروس و تروجان ها : مواظب حفره های امنیتی قالب و افزونه های سایتتون باشید. اگه سایتتون به یکی از این تروجان ها و یا ویروس ها آلوده بشه، اساسی پنگوئن را نسبت به شما بی اعتماد می کنه.

 

الگوریتم پنگوئن گوگل

 

مطالب کم و تبلیغات زیاد : من که خودم با این مورد شدیدا موافقم. یکسری از سایت ها کلا شده تبلیغات. نمونش سایت های موزیکه که حدود 50 متر اسکرول را باید بکشی پایین تا برسی به اولین پست! گوگل برای این قضیه هم سیستمی را پیاده کرده که همین قدر بدونید که سعی کنید تو قسمت بالای سایت تبلیغات نزارید  اگه هم میخواهید بزارید تو قسمت های میانه به پایین قرار بدید.

 

فروش لینک متنی : خوب این مورد را برای اینکه جزء روش های کلاه سیاه ها برای افزایش پیج رنک و رتبه سایت حساب میشه باهاش شدید برخورد کرده و نمونش هم که تو این آپدیت پیج رنک گوگل دیدید. مثلا پارس تولز از 6 رسید به 3 !

 

استفاده از روش های کلاه سیاه ها در سئو : در کل سیستم های اسپمینگ. مثلا همین اسکریپت های ایجاد تگ و یا وارد کردن جستجو های گوگل و … جزء این موارد محسوب میشن که گوگل میخواد باهاشون برخورد کنه ولی خوب یکسریشون سالم موندن!

 

خودداری از تبادل لینک : این از همون قضایاست که گفتم از قدیم هم گوگل شناخته بودش و باهاش مشکل داشت و در راستای اون تبادل لینک سه طرفه معرفی شد.

 

عدم استفاده از لینک و مطالب مخفی : یکسری از دوستان کلمات کلیدی و یا لینک هایی را با رو شهایی مثل استفاده از رنگ زمینه و یا کدهای استایل بصورت مخفی در صفحه استفاده می کنن که خوب روبوت های گوگل به راحتی تشخصی میدن و نمره منفی به سایتتون میدن.

 

لینک غیر مرتبط به موضوع : در راستای همون مشکل اول در زمینه anchor text باید بگیم که درسته باید به نوشته ها لینک بدید ولی خوب بیخود و بی جهت هم این کار را نکنید و هر کلمه کلی را به یک موضوع که بهم ربط ندارن لینک نکنید.

 

پست مهمان :  به این موضوع از دو زاویه نگاه می کنیم. یکی منافع اون برای شما و یکی ضررهاش. منفعت این قضیه اینکه برید تو سایت هایی که هم موضوع سایت شما هستن و امکانش وجود داره پست مهمان بزارید و به نوشته ها و مقالات خودتون لینک بدید.

حالا ضررش 2 نوعه : یکی اینکه مطالبی که تو سایت های دیگه هم میزارید باید ارزشمند باشه و نه فقط برای قرار دادن لینک.اگه اینطوری باشه گوگل جریمتون میکنه بجای اینکه تشویقتون کنه!

دومیش اینکه شماییکه امکان ارسال پست مهمان را در سایتتون قرار میدید باید حواستون باشه که نویسندگان مهمان نیان و مطالب کپی و بی ارزش بزارن که به ضرر سایت شما میشه!

 

صفحات را برای انسان ها بسازید نه روبوت ها : قبلا هم بهتون گفته بودم که وقتی مطلبی مینویسید برای انسان ها بنویسید نه اینکه حواستون به روبوت ها باشه. مثلا تو عناوین و یا همون لینک نوشته ها که در موردش صحبت کردیم. اصلا فایل humans.txt هم یه جورایی برای همین قضیست که به انسان ها بفهمونیم این کار انسانه نه یک سیستم اتوماتیک!

 

ایجاد سابدامین و دامنه های مختلف با محتوای یکسان : این هم که خوب میشه نوعی از همون کپی کردن که اینطور که معلومه گوگل چند روز قبل از این آپدیت پنگوئنی هم دامنه های پارک شده را مورد عنایت قرار داده!

 

حالا 2 تا مورد را میگم که گوگل و پنگوئن تازه واردش را خوشحال می کنه :

 

ایجاد مطالب پر محتوا : گوگل تو گوگل وبمستر رسما اعلام کرده که Content is the king . دیگه خودتون تا ته قضیه را برید. گوگل به دنبال مطالب ارزشمند برای کاربرانش هست. همچنین گفته :

شما فقط بنویسید و خوب بنویسید. نمیخواد به چیز دیگه ای مثل سئو فکر بکنید. وقتی خوب بنویسید دیگران مطالب شما را لینک می کنن و همین باعث میشه که شما پیج رنک بگیرید و در جستجو ها بالا بیایید.

 

گوگل پلاس : یکی از مواردیکه اهل فن تو این آپدیت مورد اهمیت دونستن. البته من خودم نتونستم چیز خوبی از این مورد متوجه بشم ولی خوب تا این حد که میدونم اینکه یک کد تو سایت بزاریم و بگیم ما را در گوگل محبوب کنید کافی نیست. باید تو گوگل پلاس مطالب زاریم. دیگران مطالب را به اشتراک بزارن و پباس کنن. نمونش آسان دانلود با حدود 4500 پلاس که با کاهش شدید رنک مواجه شد!

 

 

0/5 (0 نظر)
 • تاریخ انتشار: 18 اردیبهشت 1391
 • 73 دیدگاه
73 دیدگاه در "الگوریتم پنگوئن گوگل"
 • امیر

  امیر جان عالی بود مثل همیشه ممنون

  • admin

   ممنون امیر جان

 • امیر

  امیر جان یه سوال داشتم
  من تو قسمت تظیمات همگانی آدرس سایتم رو از http://seogaleb.ir زدم به آدرس http://www.seogaleb.ir ریدایرکت شه ولی وقتی این کارو انجام میدم فایل های css کار نمی کنه و قالب سایتم بهم می خوره میشه راهنمایی کنی ببینم مشکل از کجاست!
  ممنون
  راستی دیشب یادم رفت بگم که دوستان از سایت هایی که تبادل پلاس گوگل می کنن از اونها استفاده نکنن چون گوگل می فهمه و پلاس ها رو نادیده می گیره

  • امیر حیدری

   سلام امیرجان
   لازم نبود از این قسمت انجام بدی
   با فایل .htaccess باید این کار را بکنی.کدش هم فکر کنم تو سایت خودمونم هست
   آره اونم دیگه گوگل فهمیده!

 • حسین سارولس

  سلام دکتر

  مقاله ی بسیار ارزشمند و مفیدی بود .
  میخواستم بهت بگم که پارلود رنکش 1 شد و همینجا از همه زحماتت سپاس گذارم .

  مقاله عالی بود .

  سپاس

  • امیر حیدری

   سلام حسین جان
   تبریک میگم
   از تلاش ها و فیلم های خوبی هست که تو سایت گذاشتید
   راستی فیلم را هم دیدم خیلی خوب بود و خحجم کم.فعلا پنگوئن امان نداده تو سایت معرفیش کنم ولی به زودی برای سایر دوستان هم میزارم

 • iman

  ممنون . خسته نباشي آقا امير . فك كنم طولاني ترين مقاله ي شما بود . راستي ميشه به وب من بياي و مشكل اون رو از نظر سئو بگين ! من تو سايت chkme.com ‎‏ سئو ي وبم رو چك كردم و از 59 درصد رسوندم به 85 درصد و ديگه نميدونم مشكل وبم چيه كه هر كاري ميكنم بيشتر نميشه !

  • امیر حیدری

   آدرست چی بود ایمان جان؟

   • iman

    Www.barcanews.org

    • امیر حیدری

     طول و عرض بعضی از تصاویر تعیین نشده
     بعضی از تصاویر ویژگی alt ندارن
     کلمات کلیدی و توضیحات هممیتونه بهتر بشه
     در ضمن مثل اینکه چند تا ازعکس های قالبت ویروسی هست!

     • iman

      ويروسي ! ميشه بگين كدوم تصاوير ! بقيه ي موارد رو به زودي حل ميكنم , لطفا بيشتر در مورد تصاوير ويروسي توضيح بدين و اگه ميتونيد يه جوري ويروس ها رو نابود كنيد و تصاوير رو برام ارسال كنيد ممنون ميشم , منم به سايت شما در بارسا نيوز بك لينك ميدم اگه از نظر شما اشكالي نداشته باشه www.barcanews.org

      • امیر حیدری

       یکسری فایل موجود تو این مسیر:
       filmdoni.ir/temp
       حتی یکی از فایل های جاوا اسکریپت هم ویروسی میشناسه.ایراد از قالب باید باشه

     • iman

      سلام . ممنون واسه شناسايي تصاوير . فقط اگه اون كد جاوا رو هم شناسايي كنيد كه عالي ميشه . در ضمن من به سايت شما به مدت يك ماه بك لينك دادم .

      • امیر حیدری

       ممنون ایمان جان
       musicmvtl.js

 • پژمان

  عالی بود
  در مورد بک لینک و انکور تکست چیزی که من مطالعه کردم اینه که شما باید همه جور بک لینک داشته باشی یعنی فالو ، نوفالو ، در سایت مربوط و نامربوط پیج رنک بالا و پائین و حداقل با ۳ کی ورد لینک بشه که از نظر گوکل طبیعی بنظر بیاد یعنی بیایم همه انکور تکست ها را فقط روی ۱ یا ۲ کی ورد متمرکز کنیم و فقط از سایت ۳ به بالا لینک داشته باشیم باید منتظر گلوله برف های پنگوئن باشیم من پیشنهاد میدم یک تیم تشکیل بدیم بریم شکار پنگوئن ،کبابش کنیم ما رو که بد کباب کرد

  • امیر حیدری

   مرسی پژمان جان
   دقیقا همین شده
   گوگل رشما اعلام کرده که بک لینک مهمترین عامله حالا میخواد غیر طبیعی هاش را شناسایی کنه که البته در این بین خراب کاری هم کرده!

 • محمد

  مرسي اميرجان
  مثل هميشه عالي بود
  ايشالله كه اين الگوريتمم زود افت و خيزاشو بكنه تا بفهميم دقيقا چي به چيه.

  • امیر حیدری

   آره محمد
   بخوا این چند روزه از بسکه سایت زیر و رو کردم و مقاله خوندم و سایت آنالیز کردم شدم شبیه پنگوئن!

 • احمد

  سلام اقا امیر

  یه نکته جالی که اشاره کردی

  برای ایجاد تغییرات در سایتتون فعلا کمی صبر کنید.

  من هم احتمال میدم تو تست هست

  • امیر حیدری

   سلام احمد جان
   بله فعلا این bucket testing گوگل هست

 • حسین زیلان

  شدیدا استفاده کردیم. دستتون طلا.

  • امیر حیدری

   خواهش میکنم حسین جان

 • p30net

  عالی بود و فوق العاده !
  فکر کنم باید یه هشدار به کاربران انجمن بدم در این موضوع!

 • hossein

  سلام

  ممنون

  خیلی عالی بود
  امیدوارم زودتر یه فکری بکنن. خسته شدیم :دی

 • sadeq

  مرسی
  ولی چه این پنگوئن و چه پاندا هردوشون با من مشکل دارند طوری که مطالبی رو که می دونم توی گوگل ثبته رو اصلا تو جستجو ها نمایش نمی ده !!!

  ادمین جان
  فکر می کنی درست بشه ؟؟؟
  چیکار کنم ؟؟؟

  • امیر حیدری

   حالا فعلا یه چند وقتی باید صبر کرد دید این پنگوئن تکمیل میشه و یا اینکه اوضاع را به حالت اول بر می گردونه یا نه
   بعدش باید در موردش نشست و فکر کرد

 • پژمان

  استاد جان با يكي از دوستان كه رنك سايتش از 4 به 0 اومده صحبت مي كردم مي گفت علت اين امر اين بوده كه بازديدي كه سايتش داشته متناسب با حجم بك لينك هاي سايتش نبوده يعني گوگل كه مبناي پاپيولاريتي را بك لينك مي دونست حالا داره اين ادعا را با آمار بازديد سايت چك ميكنه تا ببينه واقعي هست يا نه، چنين چيزي ممكنه؟

  • امیر حیدری

   امکانش که هست ولی اصلا عقلایی نیست. سایت شما ممکنه کلی بک لینک داشته باشه ولی بازدیدت بالا نباشه و در عوض بازدیدت زیاد باشه ولی بک لینکت کم!

 • farzad

  سلام داداشی خسته نباشی
  میخواستم مشگلم رو راجبه global tarnslator که مهمه بگم :
  اولند که دیگه صفحات ترجمه شده سایتم را در سایت نشون نمیده
  دوما بیشتر زبون هاش کار نمیکنه و اینجوری میشه :
  http://up.vatandownload.com/images/1xzdek07754s8vaeykbr.jpg
  سوما روز به روز داره ارور های 404 سایتم بیشتر میشه از 7 هزار تا رسیده به 15 هزار تا و هزار تای اولی که نشون میده همش لینک های این افزونه هست
  حالا موندم افزونه رو بیخیال شم درستش کنم ارور ها روچکار کنم ؟
  یه کمکی بکنی ممنون میشم

  • امیر حیدری

   سلام
   این افزونه ها روز به روز تغییر میکنن
   اینکه میگی دیگه ترجمه را نشون نمیده متوجه نشدم
   اینکه میگی ارور 404 درست کرده ماله اینکه حتما کش افزونه را پاک کردی
   در کلاگه خواستی افزونه را بیخیال بشی ارور 404 درست میشه.چون این صفحات ایندکس شده.و مدتی زمان میبره تا اون ارورها درست بشه

 • سید محمد

  سلام
  دستتون درد نکنه
  مقاله واقعا جامع و کاملی بود

  حالا دو سوال:
  آیا هنوز تبادل لینک سه طرفه مفیده؟
  آیا گذاشتن تگ زیاد (تگ مرتبط) در نوشته های سایت مضره؟

  ممنون از لطفتون

  • امیر حیدری

   سلام
   خواهش می کنم دوست عزیز
   آره خوبه ولی سعی کن کلمه کلیدی تو هر سیستم متفاوت باشه!
   آره تگ نباید زیاد باشه و در ضمن نباید یک تگ را تو همه نوشته ها بیجهت بیاری

 • دانلود سازان

  واقعا خیلی عالی بود با تشکر

 • حسینی

  سلام
  واقعا مطلب خوب و مفیدی بود.با خواندن این مطلب بهتر با شیوه کار گوگل آشنا شدم.
  تشکر

  • امیر حیدری

   سلام جناب حسینی
   خوشحالم که مفید واقع شده

 • حسینی

  اقای حیدری سلام:
  چند سئوال در باره بهترین نوع لینک سایت از شما داشتم :
  1-ایا استفاده از لینک به زبان فارسی باعث ایندکس بهتر در گوگل می شود یا نه؟
  و کلا موافق استفاده از این نوع لینک هستید یا نه؟مثال:لوله پروفیل/http://www.vyan.ir
  2-ایا استفاده از کلمات انگلیسی در لینکها مثلا استفاده ازservices به جای csat-41 باعث بهبود سایت از نظر سئو می شود یا نه؟
  http://7rang.ir/services/به جایhttp://7rang.ir/cast-41/
  ممنون می شم من را در این زمینه راهنماییم کنید.

  • امیر حیدری

   سلام
   نه داشتن حروف فارسی در لینک هیچ برتری نداره.
   استافده از کلمات مربوط خیلی بهتر از استفاده از عبارات بیمعنیست
   چون به هر حال این کلمات هم از نظر موتورهای جستجو امتیاز میگیرن

 • pouria psfa

  جايي نيست كه بشه اعتراض كرد چرا پيج رنك من با رعايت همهموارد 1 شد ؟ :d

  • امیر حیدری

   نه پوریا جان.راستی کم کم باید بیایی تو همین سئو هم فعالیت کنی ها!

   • pouria psfa

    منظورتو نفهميدم آقا امير :d يعني بايد چي كار كنم ؟ :d

    • امیر حیدری

     گفتم یعنی از اطلاعات تو زمینه سئو استافده کنی و شروی کنی به نوشتن مقاله و کارای دیگه.چطوره؟

 • فونت یاب

  سلام .
  آقای برای من چند تا سوال ایجاد شد .
  1 : مثل خود شما مثلآ سایت من که کلآ در مورد فونت هست باید چی کار کنم چه تگ های استفاده کنم و چه لینک هایی ( مثل شما که زودپز استفاده کردید ما هم آبگوشت استفاده کنیم یا نه لینک و تگ های خودمون را بدیم ؟ )
  2 : مثلآ سایت من 3 تا دامنه داره که 2 تا از اون دایرت شدن روی دامنه اصلی البته دامنه ها مثل همه و .ir و .com و … هستند تکلیف این ها چیه ؟؟ یعنی توی رنک دامنه اصلی تعثیر داره ؟؟

  • امیر حیدری

   سلام
   مورد اول اینکه باید بیایید با کلمات بازی کنید. مثلا یه جا فونت یه جا فونت فارسی و یا با اسمی مختلف فونت ها.
   دامنه ها را شما از تو هاست پارک کن.یعنی با زدن اونها بیایی روی سایت.نه اینکه مطالب با اون دامنه ها هم بالا بیاد!

  • فونت یاب

   یعنی چی بازی کنم ؟؟
   مثلآ من توی کل فونت های فارسیم از این تگ ها به صورت آماده استفاده میکنم ” فونت ام جي, فونت فارسي, فونت فارسي MJ, فونت فارسي نويس ” حالا این ها را دیگه استفاده نکنم ؟
   و تگ های جدید بدم به هر دسته ؟؟
   اخه کل مطالب در مورد فونت هست چی کارش کنم آخه ؟؟؟

   • امیر حیدری

    نه ببینید مشکل اصلی بر چسب ها و کلمات کلیدی تو نوشته ها نیست. بیشتر مشکل کلماتی هستن که شما با اون ها تو سایت های دیگه لینک میشید. همون بک لینک ها
    تو نوشته آخر هم اوردم که شرایطشون باید چی باشه.مثلا همه جا شما را با فونت فارسی لینک نکنن!

 • ho3in

  امیر جان ممنون.عالی بود

  • امیر حیدری

   مرسی حسین جان

 • بهزاد

  سلام خوبین
  من سوالی داشتم وممنون میشم کمکم کنین؟
  من آدرسمو چک کردم تو لیست سیاه نبودم!
  ولی توسرچ گوگل باآدرس قبلی منو بیشتر نشون میده آدرس قبلیم اینه biv.rozblog.com آدرس جدیدم biv91.ir
  باوجود اینکه پیچ رنک این آدرسم biv.rozblog.com یک هستش ولی این آدرسم http://biv91.ir دو هستش
  من از سایتهای افزایش پلاس هم استفاده کردم ازاینجا http://www.p30hit.ir میشه بگین باید چیکار کنم لطفا کمکم کنین؟
  من فک میکنم گوگل فهمیده که من ازاین سایتها استفاده کردم ممنونم بای

  • امیر حیدری

   سلام
   خوب این پیج رنک این یکی بالاتره ماله اینکه حتما بک لینک بهتر داره و یا به روز رسانیش بهتر بوده
   اینکه نتایج اونبهتره واسه اینکه اون قدیمیتره ایندکساش بهرته فعلا
   این سیستم ها هم دیگه فایده نداره!

 • محمد لطيفي

  مطالب بسیار مفیدی بود.
  پیج رنک من از 4 به 3 کاهش پیدا کرد ولی پیج رنک 4 هم یهویی به دست آمده بود!!!! (باد آورده رو نسیم برد!!!!) ولی از این پیج رنک هم راضیم. چون روزی بیش از 1500 ورودی گوگل دارم درحالی که قبلا با سیستم وبلاگنویسی میهن بلاگ کار میکردم و با وجود پیج رنک 4، کمتر از 10 ورودی گوگل داشتم!!!

  • امیر حیدری

   سلام
   همونطور که قبلا هم گفتیم پیج رنک به تنهایی عامل موفقیت نیست و اینکه الان شما موفقید مربوط به مطالب خوبتون هم میشه

 • امیر اخوان

  مرسی. بسیار مفید بود … 🙂

 • بهزاد

  یک سوال خیلی فنی من سایتم را قبل از اپدیت روش کار کردم یک صفحه هم بیشتر نداشت رنکشم unrank بود بعد از اپدیت رنکم شده 3 یعنی این لینک های که من گرفتم خوب بوده چون محتوای نداشتم فقط لینک هام خوب بود لینکم نخریدم توی انجمن لینک گرفتم یعنی اون لینک ها برای پنگون خوب بوده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • امیر حیدری

   سلام
   آره لینک ها خوب بوده ولی خوب باید دید رتبه تو کلمه کلیدی چطور شده و فقط پیج رنک ملاک نیست

 • بهزاد

  سلام رتبم توی کلمه پنل اس ام اس امده صفحه 2 رقابتش بالاست توی ادورز hight ولی امدم صفحه 2 رتبمم توی کلماتی که باهاش لینک گرفتم امده صفحه 2 ؟؟؟؟ خوب بوده یعنی دیگه اینطوری ادامه بدم خدا کنه همون پاندا بیاد توی کار

  • امیر حیدری

   سلام بهزاد جان
   نوشته آخری را حتما بخون.کار پاندا و پنگوئن فرق داره!

 • بهزاد

  گفتید مطالب خوب من یک سایت شرکتی دارم برای کار پنجره تمام مطالب من از مقالات دستی و روزنامه هاست از هیچ سایتی کپی نگرفتم

  • امیر حیدری

   تو متن قبلی گفتید که پنل اس ام اس؟
   البته فرقی نداره من گفتم اون مطلب را بخونید که بدونید پاندا با مطالب کار داره و پنگوئن با بک لینک!

 • Ghazvin

  اینا که اینجوری هرچی حیوون سیاه سفید رو انتخاب میکنن .احتملا اپدیت بعدی اسمش گوگل گوره خره .مواظب باشید از حالا

  • امیر حیدری

   گوره خر!
   ممکنه.خیلی جالب بود

 • ایمان

  رنک پارس تولز مجددا 6 شده

  • امیر حیدری

   آره خیلی عجیبه!

 • saber

  عالی!
  ما که هر جا میگردیم آخرش هم باید بیایم سایت شما مطلب رو متوجه بشیم.
  کارت درسته!! 🙂

  • امیر حیدری

   شما لطف داری صابر جان

 • محمد علی

  واقعا ممنون
  عالی بود

 • علی

  عالی بود مرسی

 • سجاد

  ممنون از سایت خوبتون

 • دوربین مداربسته

  مثل همیشه یه مطلب خوب و جامع از سایت شما خوندم
  ممنون

 • milad

  مطالب خوب و مفیدی بود ولی قدیمی 😉

 • رکسانا

  مرررررررررررررررسی کامل و مفید بود

 • hossein

  چطوری میشه الگوریتم سایت رو طبق چیزی که گوگل تایین میکنه پیش برد
  دوست دارم سایت موزیک رو از صفر با اصول گوگل بکشم بالا
  مطلبی که گذاشتید توضیح خیلی خوبی داشت اما دوست دارم بیشتر یاد بگیرم

 • بازتاب: الگوریتم PayDay Loan گوگل چیست؟

 • بازتاب: چگونه پنگوئن گوگل را خوشحال کنیم؟