خرید بک لینک

خرید بک لینک

یکی از پرکاربردترین کلمات در حوزه بهینه سازی وب سایت، کلمه بک لینک است. بک لینک تعریف کننده لینک هاییست که از سایت های دیگر به سایت شما داده می شوند. در سال های نه چندان دور بک لینک به عنوان مهمترین عامل رتبه بندی سایت ها شناخته میشد. یعنی هرچه یک سایت بک لینک بیشتری داشت، قطعا رتبه بهتری در نتاریج جستجو به دست می آورد. ولی امروزه با تغییرات بسیار زیادی که الگوریتم های گوگل داشته و با توجه به استفاده از هوش مصنوعی در رتبه بندی نتایج جستجو، دیگر بک لینک به تنهایی عامل موفقیت و رتبه گرفتن یک سایت نیست و عوامل زیاد دیگری هم با آن ترکیب شده اند ولی هنوز بک لینک به عنوان یک عامل مهم و تاثیرگذار نقشه بسزایی در این زمینه دارد.

 

بک لینک چیست؟

برای پاسخ به این سوال پیشنهاد می کنیم ویدئو زیر را مشاهده نمایید:

 

 

در زیر مهمترین عبارات و کلمات مرتبط با بک لینک را برای شما تعریف می کنیم:

لینک جویس Link Juice : این اصطلاح در زبان شیرین فارسی دارای کلمه جایگزین نیست و به معنای جذب بک لینک با روش های مختلف برای یک سایت می باشد و باعث افزایش دامین اتوریتی Domain Authority میگردد.

لینک نوفالو Nofollow : زمانیکه در کدهای یک لینک تگ rel=nofollow استفاده شود به این معناست که شما اعتمادی به این لینک خروجی ندارید و این لینکهم ارزش خاصی برای سایت دریافت کننده لینک ایجاد نمی کند.

لینک فالو Dofollow : به صورت عادی لینک ها فالو هستند مگر اینکه تگ نوفالو به آن ها اضافه شود. دقت داشته باشید بک لینکی که خریداری می کنید باید حتما فالو باشد.

لینک داخلی Internal link : زمانیکه شما از یک صفحه وب سایت خودتان به صفحه دیگری در سایت خودتان لینک بدهید، لینک داخلی ایجاد کرده اید.

متن لینک شده Anchor Text : این اصطلاح مربوط به کلمه یا عبارتی می باشد که لینک شده است و کاربر در صورت کلیک بر روی آن به صفحه هدف منتقل خواهد شد. دقت داشته باشید انتخاب این عبارت برای بک لینک بسیار کلیدی و مهم می باشد.

 

مزایای داشتن بک لینک

اگر وب سایت شما دارای بک لینک های با کیفیت و اصولی باشد، قطعا برای وب سایت شما مزایای خواهد داشت که در زیر به 3 مورد اصلی آن اشاره خواهیم کرد:

  • بهبود رتبه ارگانیک کلمات کلیدی

همانطور که در بالا گفتیم اگر صفحات شما دارای بک لینک با کیفیت باشند، در نتاریج سئو ارگانیک رتبه بهتری کسب خواهند کرد. شما باید سعی کنید که برای تمام صفحات سایت خود بک لینک کسب کنید.

  • ایندکس سریعتر صفحات

بک لینک ها به روبوت های موتورهای جستجو کمک میکنند که صفحات یک سایت را سریعتر ایندکس کنند. این نکته برای سایت های تازه تاسیس بسیار حائز اهمیت است.

  • گرفتن بازدید سایت از سایت لینک دهنده

زمانیکه شما در سایت خوب لینک داشته باشید، قطعا کاربرانی با کلیک بر روی لینک وارد سایت شما خواهند شد و این نکته بر روی بانس ریت Bounce Rate سایت شما تاثیر بسیار مثبتی خواهد گذاشت.

 

روش های کسب بک لینک برای یک سایت

حالا که با بک لینک به صورت کامل آشنا شدید باید با روش های کسب بک لینک هم آشنا شوید. فقط دقت داشته باشید در زمینه بک لینک فقط تعداد لینک مهم نیست و کیفی لینک هم نقش بسزایی در نتیجه کار خواهد داشت.

روش های کسب بک لینک به شرح زیر می باشد:

  1. نوشتن مقاله با کیفیت
  2. کامنت گذاری
  3. ثبت سایت در دایرکتوری ها
  4. ارسال پست مهمان
  5. خرید بک لینک

نوشتن مقاله با کیفیت

شاید یکی از بهترین و با کیفیت ترین راه ها برای جذب بک لینک در کشورهای دیگر همین روش باشد. یعنی شما یک مقاله خوب بنویسید و دیگر سایت ها آن را در سایت خودشان قرار دهند و به شما بعنوان منبع لینک دهند. ولی متاسفانه در کشور عزیز ما این کار به ندرت اتفاق میفته و همه بدون ذکر منبع حتی بدون لینک دادن فقط کپی می کنند. ولی باز هم نا امید نشید و به این کار ادامه بدید.

کامنت گذاری

یکی از روش های کسب بک لینک رایگان اینکه در سایت های دیگه که امکانش ئجود داره یک نظر ثبت کنید تا ادرس سایت شما هم به عنوان نظر دهنده ثبت بشه. البته این نوع لینک ها اکثرا نوفالو هستن ولی خوب باز هم باشند بد نیست. فقط توصیه میکنیم اگر قراره لینک با ثبت نظر بسازید حتما در سایت های با پسوند .edu و .gov بسازید که ارزش زیادی دارند.

ثبت ساین در دایکرتوری ها

یکی از روش های قدیمی کسب بک لینک که با توجه به الگوریتم های فعلی گوگل و همچنین بی کیفت بودن اکثر دایرکتوری ها اصلا پیشنهاد نمی کنیم. چون ممکنه باعث پنالتی شدن سایت بشه!

ارسال پست مهمان

یکی از حرفه ای ترین و جدیدترین روش های کسب بک لینک نوشتن مقاله در سایت های مرتبط و قراردادن لینک خودتان در ان نوشته می باشد. فقط توجه کنید که در متن خودتان لینک بیش از حد قرار ندهید چون اونوقت وبمستر فکر میکنه شما برای اسپم اومدین و اجاره انتشار محتوا را به شما نمیده! در ضمن در سایتی که نوشته شما را بدون بررسی منتشر میکنه هم اصلا کار نکنید چون قطعا سایتش کیفیت نداره و برای سایت شما هم ضرر داره.

خرید بک لینک

شاید ساده ترین روش کسب بک لینک خریدش باشه که البته اون هم بسیار مهمه که به چه صورت انجام بشه و از چه سایتی با چه کلمه ای گرفته بشه تا به سایت ضرر نرسونه.

 

شاخصه های بک لینک خوب

زمانیکه شما میخواهید برای خرید بک لینک هزینه کنید می بایست به موارد مهمی دقت داشته باشید تا بتوانید از هزینه ای که پرداخت می نمایید بهترین نتیجه را کسب کنید. در زمان خرید بک لینک حتما به موارد زیر توجه داشته باشید.

تعداد لینک خروجی در صفحه

متاسفانه در خیلی از سایت ها شاهد این هستیم که تعداد زیادی بک لینک قرار گرفته است. توجه داشته باشید هرچه تعداد لینک کمتر باشد شما امتیاز بیشتری از آن سایت خواهید گرفت. در ضمن نکته مهم اینکه در یک صفحه بیشتر از 100 لینک خروجی شمرده نمیشود. در صورتیکه در بعضی از سایت های بزرگ فروش بک لینک خداقل 200 لینک قرار گرفته است!

عمر سایت و دامنه

هرچه سابقه سایت بیشتر باشد کیفیت لینک های خروجی آن نیز بیشتر خواهد بود. فقط توجه داشته باشید منظور از عمر دامنه این نیست که یک دامنه منقضی شده 10 ساله را ثبت کنیم و یک سایت جدید بالا بیاوریم و از آن بک لینک بگیریم. خیر منظور این است که سایت با وضعتیت مذکور چند سال در حال فعالیت باشد.

اعتبار دامنه و اعتبار صفحه

دامین اتوریتی و پیج اتوریتی توسط گوگل یا موتور جستجوی دیگر تایید نشده اند ولی توسط اکثر سئوکاران استفاده می شوند و هرچقدر بالاتر باشند بهتر است.

 

خرید بک لینک