خرید بک لینک

خرید بک لینک

یکی از پرکاربردترین کلمات در حوزه بهینه سازی وب سایت، کلمه بک لینک است. بک لینک تعریف کننده لینک هایی است که از سایت های دیگر به سایت شما داده می شوند. در سال های نه چندان دور بک لینک به عنوان مهم ترین عامل رتبه بندی سایت ها شناخته می شد. یعنی هرچه یک سایت بک لینک بیشتری داشت، قطعا رتبه بهتری در نتاریج جستجو به دست می آورد.

ولی امروزه با تغییرات بسیار زیادی که الگوریتم های گوگل داشته و با توجه به استفاده از هوش مصنوعی در رتبه بندی نتایج جستجو، دیگر بک لینک به تنهایی عامل موفقیت و رتبه گرفتن یک سایت نیست و عوامل زیاد دیگری هم با آن ترکیب شده اند ولی هنوز بک لینک به عنوان یک عامل مهم و تاثیرگذار نقشه بسزایی در این زمینه دارد.

بک لینک چیست؟

برای پاسخ به این سوال پیشنهاد می کنیم ویدئو زیر را مشاهده نمایید:

در زیر مهم ترین عبارات و کلمات مرتبط با بک لینک را برای شما تعریف می کنیم:

لینک جویس Link Juice

این اصطلاح در زبان شیرین فارسی دارای کلمه جایگزین نیست و به معنای جذب بک لینک با روش های مختلف برای یک سایت می باشد و باعث افزایش دامین اتوریتی Domain Authority می گردد.

لینک نوفالو Nofollow

زمانی که در کدهای یک لینک تگ rel=nofollow استفاده شود به این معناست که شما اعتمادی به این لینک خروجی ندارید و این لینک هم ارزش خاصی برای سایت دریافت کننده لینک ایجاد نمی کند.

خرید بک لینک

لینک فالو Dofollow

به صورت عادی لینک ها فالو هستند، مگر اینکه تگ نوفالو به آن ها اضافه شود. دقت داشته باشید بک لینکی که خریداری می کنید باید حتما فالو باشد.

لینک داخلی Internal link

زمانی که شما از یک صفحه وب سایت خودتان به صفحه دیگری در سایت خودتان لینک بدهید، لینک داخلی ایجاد کرده اید.

متن لینک شده Anchor Text

این اصطلاح مربوط به کلمه یا عبارتی می باشد که لینک شده است و کاربر در صورت کلیک بر روی آن به صفحه هدف منتقل خواهد شد. دقت داشته باشید انتخاب این عبارت برای بک لینک بسیار کلیدی و مهم می باشد.

بک لینک قوی

لینک هایی که تاثیر زیادی بر افزایش رتبه گوگل دارند و توسط گوگل Crawl می شوند. این دسته از لینک ها اغلب به سختی ساخته می شوند.

بک لینک هرمی

بک لینک هرمی روشی در لینک سازی است که در اصل به آن Tiered Link Building اطلاق می شود.

بک لینک ارزان

خرید بک لینک های ارزان در بسیاری از سایت ها مطرح شده اند اما لینک های با کیفیت قطعا قیمت ارزانی ندارند.

همچنین انواع دیگری از اصطلاحات و عبارت ها وجود دارند که در این زمینه بکار می روند از جمله بک لینک تک صفحه ای که باید در مرتبط ترین صفحه یک وب سایت با موضوع خود لینک ایجاد کنید، بک لینک سایت واید که در تمامی صفحات یک وب سایت تکرار می شوند، بک لینک مرتبط که در صورت مرتبط بودن با موضوع سایت گیرنده، تاثیر دوچندانی از لینک خواهد دید، بک لینک انبوه که اصلا به درد افزایش رتبه نمی خورد و در بیشتر اوقات سایت شما را تا مرز پنالتی پیش خواهد برد و میهن بک لینک که وب سایت خرید و فروش بک لینک است.

خرید بک لینک

مزایا داشتن بک لینک

اگر وب سایت شما دارای بک لینک های با کیفیت و اصولی باشد، قطعا برای وب سایت شما مزایا زیادی خواهد داشت که در زیر به 3 مورد اصلی آن اشاره خواهیم کرد:

 • بهبود رتبه ارگانیک کلمات کلیدی

همانطور که در بالا گفتیم اگر صفحات شما دارای بک لینک با کیفیت باشند، در نتاریج سئو ارگانیک رتبه بهتری کسب خواهند کرد. شما باید سعی کنید که برای تمام صفحات سایت خود بک لینک کسب کنید.

 • ایندکس سریع تر صفحات

بک لینک ها به روبوت های موتورهای جستجو کمک می کنند که صفحات یک سایت را سریع تر ایندکس کنند. این نکته برای سایت های تازه تاسیس بسیار حائز اهمیت است.

 • گرفتن بازدید سایت از سایت لینک دهنده

زمانی که شما در سایت خوب لینک داشته باشید، قطعا کاربرانی با کلیک بر روی لینک وارد سایت شما خواهند شد و این نکته بر روی بانس ریت Bounce Rate سایت شما تاثیر بسیار مثبتی خواهد گذاشت.

خرید بک لینک

روش های کسب بک لینک برای یک سایت

حالا که با بک لینک به صورت کامل آشنا شدید باید با روش های کسب بک لینک هم آشنا شوید. فقط دقت داشته باشید در زمینه بک لینک فقط تعداد لینک مهم نیست و کیفیت لینک هم نقش بسزایی در نتیجه کار خواهد داشت. روش های کسب بک لینک به شرح زیر می باشد:

 1. نوشتن مقاله با کیفیت
 2. کامنت گذاری
 3. ثبت سایت در دایرکتوری ها
 4. ارسال پست مهمان
 5. خرید بک لینک
 • نوشتن مقاله با کیفیت

شاید یکی از بهترین و با کیفیت ترین راه ها برای جذب بک لینک در کشورهای دیگر همین روش باشد. یعنی شما یک مقاله خوب بنویسید و دیگر سایت ها آن را در سایت خودشان قرار دهند و به شما به عنوان منبع لینک دهند، ولی متاسفانه در کشور عزیز ما این کار به ندرت اتفاق می افتد و همه بدون ذکر منبع حتی بدون لینک دادن فقط کپی می کنند. ولی باز هم ناامید نشوید و به این کار ادامه دهید.

 • کامنت گذاری

یکی از روش های کسب بک لینک رایگان این است که در سایت های دیگر که امکان آن وجود دارد یک نظر ثبت کنید تا آدرس سایت شما هم به عنوان نظر دهنده ثبت شود. البته این نوع لینک ها اکثرا نوفالو هستند ولی خوب باز هم باشند، بد نیست. فقط توصیه می کنیم اگر قرار است لینک با ثبت نظر بسازید حتما در سایت هایی با پسوند .edu و .gov بسازید که ارزش زیادی دارند.

 • ثبت ساین در دایرکتوری ها

یکی از روش های قدیمی کسب بک لینک که با توجه به الگوریتم های فعلی گوگل و همچنین بی کیفیت بودن اکثر دایرکتوری ها، اصلا پیشنهاد نمی کنیم، زیرا ممکن است باعث پنالتی شدن سایت شود.

 • ارسال پست مهمان

یکی از حرفه ای ترین و جدیدترین روش های کسب بک لینک نوشتن مقاله در سایت های مرتبط و قراردادن لینک خودتان در آن نوشته می باشد. فقط توجه کنید که در متن خودتان لینک بیش از حد قرار ندهید چون آن وقت وبمستر فکر می کند شما برای اسپم آمدید و اجازه انتشار محتوا را به شما نمی دهد. در ضمن در سایتی که نوشته شما را بدون بررسی منتشر می کند هم اصلا کار نکنید چون قطعا سایت آن کیفیت ندارد و برای سایت شما هم ضرر دارد.

 • خرید بک لینک

شاید ساده ترین روش کسب بک لینک خرید آن باشد که البته آن هم بسیار مهم است که به چه صورت انجام شود و از چه سایتی با چه کلمه ای گرفته شود تا به سایت ضرر نرساند.

خرید بک لینک

شاخصه های بک لینک خوب

زمانی که شما می خواهید برای خرید بک لینک هزینه کنید می بایست به موارد مهمی دقت داشته باشید تا بتوانید از هزینه ای که پرداخت می نمایید بهترین نتیجه را کسب کنید. در زمان خرید بک لینک حتما به موارد زیر توجه داشته باشید.

 • تعداد لینک خروجی در صفحه

متاسفانه در خیلی از سایت ها شاهد این هستیم که تعداد زیادی بک لینک قرار گرفته است. توجه داشته باشید هرچه تعداد لینک کمتر باشد شما امتیاز بیشتری از آن سایت خواهید گرفت. در ضمن نکته مهم این است که در یک صفحه بیشتر از 100 لینک خروجی شمرده نمی شود. در صورتی که در بعضی از سایت های بزرگ فروش بک لینک حداقل 200 لینک قرار گرفته است!

 • عمر سایت و دامنه

هرچه سابقه سایت بیشتر باشد کیفیت لینک های خروجی آن نیز بیشتر خواهد بود. فقط توجه داشته باشید منظور از عمر دامنه این نیست که یک دامنه منقضی شده 10 ساله را ثبت کنیم و یک سایت جدید بالا بیاوریم و از آن بک لینک بگیریم. خیر منظور این است که سایت با وضعیت مذکور چند سال در حال فعالیت باشد.

 • اعتبار دامنه و اعتبار صفحه

دامین اتوریتی و پیج اتوریتی توسط گوگل یا موتور جستجو دیگر تایید نشده اند ولی توسط اکثر سئوکاران استفاده می شوند و هرچقدر بالاتر باشند بهتر است.

چقدر زمان طول می کشد تا خرید بک لینک نتیجه دهد؟

این سوال بسیاری از خریداران بک لینک می باشد. در جواب این سوال باید گفت که وب سایت های مختلف، زمان نتیجه گیری های مختلفی را داشته اند. اغلب بین یک یا دو ماه تغییرات محسوسی را در نتایج خود احساس کرده اند اما توصیه ما به شما این است که از یک برنامه ریزی سه ماهه استفاده کنید.