سئو | آموزش سئو و بهینه سازی سایت

 • ۵ تکنیک ساخت بک لینک در سال ۹۴

 • linkbuildingpage_banner

  ساخت بک لینک بسیار مهم است ولی اگر ندانید که چگونه و به چه روشی کار می کنید برای شما خطر آفرین است. بعضی افراد ساختن لینک را کاری در حد فعالیت های معمولی و عادی سئو می دانند که نیاز به توجه خاصی نداشته و به راحتی قابل انجام است.

  اما لینک های با کیفیت بالا و ارزشمند پارامتری است که برای رتبه بندی Off-site بدست موتورهای جستجو بررسی می شود. این طور نیست که شما به راحتی و بطور یکسره برای یک سایت لینک بسازید و انتظار ارتقا در رتبه بندی داشته باشید. اگر فعالیت شما طبق اصول و قواعد مربوط به ساختن لینک نباشد، سایت شما جریمه خواهد شد.

  حال به بررسی روش هایی می پردازیم که شما برای ساختن لینک به دانستن آن ها نیاز دارید و به شما کمک خواهد کرد از جریمه شدن در امان بمانید:

  ۱٫ فعالیت در سایر سایت ها (پست مهمان)

  شما باید نسبت به مسئله پست مهمان هوشیار باشید و بدانید که گوگل درباره جریمه پست های مهمان اسپم جدی است. آگاه باشید که گوگل به طور دائم الگوریتم خود را تصحیح میکند تا پست های مهمان که از ارزش کمی برخودار هستند را حذف کند. چون این گونه محتوا ها را زائد در نظر گرفته و دستور حذف آن را صادر می کند.

  اگر وبمستری به شما اطمینان کرد که برای آن محتوای با ارزش بسازید به شما اجازه نمی دهد که از سایت او فقط برای بدست آوردن بک لینک استفاده کنید. بلکه به شما اعتماد می کند که برای سایت آن مطالب و محتوای غنی و ناب بسازید تا کاربران و خوانندگان از آن استفاده کنند.

  Guest-Blogging-for-SEO

  بیایید به بررسی رابطه پست مهمان و بک لینک ها بپردازیم. هدف بلاگینگ خارجی، کسب بک لینک ها نیست. اگر انجام این کار را آغاز کنید، مدیر سایت متوجه این کار شما خواهد شد و شما کار خود را از دست خواهید داد. توجه داشته باشید که هدف اصلی این است که مطلب تا حد امکان، روشن، با ارزش و سودمند باشد. در کنار آن نیز شما میتوانید در محتوا به صفحات یا مطالب خودتان نیز لینک دهید.

  همیشه به یاد داشته باشید که بلاگینگ خارجی یک راه آرام یرای بدست آوردن بک لینک های عالی است. اگر در میان دوستان و کارکنان مجموعه شما افرادی هستند که توانایی نوشتن محتوای مناسب را دارند، آنها را دعوت به همکاری کرده و میل کار در این موضوع را در آن ها ایجاد کنید. بلاگینگ خارجی و یا به زبان عامیانه، پست مهمان یک روش قدرتمند برای رشد یک برند و تجارت محسوب می شود.

  ۲٫ استفاده از اینفوگرافیک ها

  آیا هنوز استفاده از نمودار ها و گراف های اطلاعاتی برای ساخت لینک یک راه قابل استفاده است؟ آقای درو هندریکس از کارشناسان سایت علمی تحقیقاتی AudienceBloom که در زمینه سئو فعالیت دارند به این سوال در مقاله ایی که در سال ۲۰۱۵ منتشر کرده اند پاسخ داده اند که :

  ” اینفوگرافیک ها هنوز برای ساختن لینک مفید هستند. “

  با توجه به نظر وی استفاده از نمودارها و گراف های اطلاعاتی مهم است. پس باید از این گونه نمودارها به طرز صحیحی استفاده نمود. استفاده از اینفوگرافیک ها در سایت های معتبر تبدیل به یک استراتژی مهم شده است. البته از سال ۲۰۱۲ به بعد طبق آمار، میزان مقبولیت و پتانسیل لینک سازی اینفوگرافیک ها کمتر شده است.

  برای نمونه یک سایت در سال ۲۰۱۲ میلادی با استفاده از اینفوگرافیک ها عدد ۸۷۶ بک لینک را ثبت کرده بود، که این آمار در سال میلادی جدید به عدد ۳۷۱ رسیده است. یعنی به میزان ۵۷% کاهش بوجود آمده است که قابل تامل است. اما هنوز عدد ۳۷۱ یک آمار مورد قبول به حساب می آید.

  ۳٫ در شبکه ها و صفحه های اجتماعی فعال باشید

  ایجاد محتوا تنها نیمی از فعالیت های بازاریابی محتوا را شامل می شود. باقی فعالیت ها باید بر پایه رشد و ترقی محتوا باشد. یکی از بهترین راه ها برای ترویج محتوای خود، حضور مستمر و گسترده در شبکه های اجتماعی است. اگر محتوای شما پیشرفت کند آنگاه است که شما لینک بدست می آورید.

  Social Media Logotype Background

  طبق مقاله ها و مصاحبه های افراد خبره و کارشناس سئو در سال ۲۰۱۵ میلادی شبکه ها و رسانه های اجتماعی اساس و بنیاد بلاگینگ خواهند بود. این یک امر اثبات شده است، کافی است خود شما به سایت خود مراجعه کرده و متوجه این موضوع شوید. زمانی که شما در رسانه ها و شبکه های اجتماعی فعال هستید مطالب و مقالات شما خوانده شده، پخش شده، اشاره و نام برده شده و در نهایت باعث می شود که شما لینک بدست آورید.

  وقتی توصیه میشود که در شبکه های اجتماعی فعال باشید منظور این نیست که زمان خود را در این رسانه ها بیهوده تلف کرده و چند دقیقه ایی را در جایی صرف کنید، بلکه باید یک سری از فعالیت های مرتبط را انجام دهید :

  . لینک هایی از مقالات خود را در هر شبکه اجتماعی که عضو شده اید پست کنید.

  . لینک ها را به گروه های شبکه اجتماعی LinkedIn که عضو آن ها شده اید پست کنید.

  . پست ها را در Reddit ثبت کنید.

  . پست ها را در StumbleUpon ثبت کنید.

  . پست ها را در GrowthHackers.com ثبت کنید.

  و…

  این یک راه غیر مستقیم برای برای بدست آوردن لینک است و باعث افزایش رتبه سایت مانند لینک در سایت های دیگر نمی شود. اما به هر حال اگر شما محتوای خود را در اختیار دیگران قرار دهید آن ها محتوا و مطلب شما را خوانده و به آن توجه کرده و لینک زدن به محتوای شما را آغاز می کنند.

   

  ۴٫ درخواست لینک کنید

  شاید درخواست لینک یک کار غیرعاقلانه باشد اما راحت ترین راه برای دریافت لینک است.

  اما اول بدانیم که وقتی می گوییم درخواست لینک کنید منظور چه چیزی نیست :

  . منظور این نیست که برای دریافت لینک تمنا و خواهش بیش از اندازه کنید.

  . منظور این نیست که به داد وستد و کاسبی لینک بپردازید.

  زمانی که شما می خواهید در بازار پرهیاهوی سئو موفق شوید باید نحوه ارتباط صحیح و درست با کاربران و رقبا را بیاموزید. سعی کنید مقالات و محتوای دیگران را بخوانید تا هم از اطلاعات آن ها در صورت مفید بودن سود ببرید و هم محتوای آن ها را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. سپس با آن ها در ارتباط باشید و بگویید که برای فعالیت آن ها کار مفیدی انجام داده اید و حال آیا آن ها مایل هستند شما را یاری کنند؟ مطمئن باشید که وقتی مشاهده کنند که کار مفیدی برایشان صورت گرفته شما را یاری می کنند.

  هم چنین درخواست لینک از افرادی که میشناسید کمک کننده است. البته جستجو و درخواست از افرادی که آنها را نمی شناسید نیز ممکن است اثر داشته باشد اما راهی است که کمتر اثربخش است.

  Personal-Branding-logo

  ۵٫ برند شخصی خود را رشد دهید

  شما لینک ها را نمی توانید فوری و لحظه ایی بوجود آورید. رشد و ارتقا برند شخصی یکی از راه هایی است که در ضمن حرکت تدریجی و آهسته یکی از مطمئن ترین راه ها برای موفقیت است.

  شما می توانید برند خود را از روش هایی مانند حضور و سخنرانی در کنفرانس ها و جلسه ها، تلاش برای در اخبار قرار گرفتن، ارتباط با اهالی فن سئو، بلاگینگ خارجی و کمک به همکاران و دیگران و همین طور استفاده از دیگر تکنیک ها بسازید. انجام این کار فعالیت آسانی نیست و به طور یقین زمان زیادی را می طلبد.

  اما در صورت موفقیت نتیجه ای که بدست می آورید شگفت انگیز خواهد بود. ارتقا و رشد برند خودتان دست شما را برای انجام فعالیت های گوناگون و تغییرات و دیگر فعالیت های لازم باز می گذارد.

  حال بک لینک ها چه می شوند ؟

  به طور طبیعی بدست خواهید آورد اما مانند دیگر روش های ساخت لینک زمان بر  است. زمانی که برند و تجارت شما رونق بگیرد دیگران به شما لینک خواهند داد و شما در عدد بک لینک ها رشد خواهید داشت.

  در سال ۹۴ در زمینه ساخت بک لینک باید تلاش بیشتری انجام دهید. هم فعالیت ها در این موضوع بیشتر شده و هم الگوریتم های موتور های جستجو سال به سال تغییر کرده و باید پارامتر ها و فاکتورهای مورد نظرشان را اجرا کنید.

  بدون داشتن لینک های با کیفیت و تاپ بر روی ارتقا و کسب رتبه مناسب حسابی باز نکنید!

  Rating: 5.0. From 1 vote.
  Please wait...

  mehrdad

  ۷۰ ديدگاه

  1. سلام. دستت درد نکنه. عالی بود

  2. سایت طلا گفت:

   واقعا ممنونم از مطالب جالب و کاربردی شما

  3. ممنون از مطلب مفیدتون

   به ما هم سر بزنید

  4. سلام من نفهمیدم منظور از پست مهمان چیه ؟

  5. سلام خسته نباشید.الان پیج رنک ارزش بیشتری دارد یا اتوریتی؟

   • امیر حیدری امیر حیدری گفت:

    سلام
    اگه هر دو در کنار هم باشن که بهترین حالته ولی واقعا به قطع نمیشه گفت کدوم به تنهایی بهتره ولی اگه منظورتون برای خرید بک لینک باشه پیج رنک مهمتره ولی برای راه اندازی سایت میتونه اتوریتی مهمتر باشه!

  6. متشکرم بابت توضیحاتی که دادید

  7. سلام ۸)
   من برای قرار دادن لینک کوتاه در انستاگرام ، فیسبوک از سایت bitly استفاده میکنم .
   آیا اینگونه لینکها بک لینک به سایت من محسوب میشه یا نه ؟؟
   یا اینکه اصلا تاثیری نداره ؟؟

   • امیر حیدری امیر حیدری گفت:

    سلام
    برای چه بک لینک به سایت شما؟شما دارید بک لینک میدید به سایت بیتلی!
    در ضمن چرا کوتاه میکنید؟همون لینک اصلی باشه که خیلی بهتره

  8. خیلی عالی بود،از نکاتی که ذکر کردید در وب سایت خودم استفاده کردم.
   خیلی ممنون :wink:

  9. ممنون. مثل همیشه خوب بود …

  10. ساعت مچی گفت:

   مطلب مفیدی بود . ممنون

  11. اسکریپت گفت:

   نکات و گزینه های خوبی رو ذکر کردید .. ازتون ممنونم

  12. ho3ein گفت:

   اینایی کنه گفتید بک لینکه یا لینک بیلدینگ ؟

  13. iman گفت:

   سلام
   ممنون از مطالب خیلی مفیدتون

  14. alisp59 گفت:

   از توضیحات شما خیلی ممنونم.

  15. من تجربه خیلی خوبی در سئو دارم ولی مطالب شما در چند موردش واقعا برام تازگی داشت .ممنون بابت مطالب خوبتون

  16. داریوش گفت:

   با عرض سلام و خسته نباشید مطالبتون خیلی عالی بود من همیشه وب سایتتونو دنبال میکنم . :-D

  17. سلام اول تشکر میکنم از مقاله خوبتون
   بعدش یه سوال داشتم.یک سایتی که فن پیج فیس بوک داره و از طرف سایت خودش هم لینک میزنه به اون فن پیج فیس بوکش این تبادل لینک محسوب میشه؟؟

  18. ممنون از توضیحات مفیدتون

  19. مرسی از مطالب خوبتون.

  20. StepHelp گفت:

   ممنون از اطلاع رسانی شما

  21. خیلی مطلب خوبی بود. ممنون

  22. ممنون مطلب بسیار مفیدی بود . تشکر و خسته نباشید

  23. تینا گفت:

   خیلی عالی بود ایم مطلبتونم مثل مطالب دیگه کمکم کرد بازم ممنون

  24. behrouz گفت:

   سلام-مطلب خوبی بود

  25. سپاسگذارم
   مطلب مفیدی بود

  26. با تشکر از مقاله خوبتون

  27. مرسی. مطلب خوبی بود. هرچند متاسافنه در وب فارسی خساست عجیبی در لینک دادن طبیعی بین وب مستر ها وجود داره.

  28. سلام
   یه چند سوال داشتم؟!؟؟!
   ۱ – آیا من توی سایت ها یا انجمن ها و… لینک میگیرم و بعد از مدتی پاک بشه مشکلی ایجاد میشه؟!
   ۲- پست های من اختصاصی هستش اما رتبه سایتم کمه و سایتهای با رتبه بالا از من کپی برداری میکنن ، آیا در آینده و یا حال ممکنه برای سایت من اتفاقی پیش بیاد؟
   ۳ – فعالیت در شبکه اجتماعی به چه شکلی باید باشه یعنی میشه مثلاً پستی رو منتشر کردیم توی سایت به اشتراک بذاریم کافیه!؟ یا همون پست رو باید توی شبکه اجتماعی منتشر کنیم؟

   ممنون از شما

   • امیر حیدری امیر حیدری گفت:

    سلام
    ۱.مشکلی نیست
    ۲.خوب اولا حتما سئو سایت ضعیفه و همچنین سئو اون سایتها بهتره دوما وقتی پست میزنید باید به خیلی موارد مثل عنوان و برچسب و … هم خیلی دقت کنید. ولی قطعا همین روند را اگه ادامه بدید به زودی پشرفت خوبی خواهید شد
    ۳.شما باید مطالب سایتتون را در شبکه های اجتماعی شیر کنید تا هم دیده بشه و هم لایک بگیره

  29. فرزاد گفت:

   مطب خوب یعنی این
   استاد ممنون

  30. مرسی از آموزش خوبتون
   موفق باشید

  31. bahram.bmi گفت:

   سلام از مطلبتون ممنونم

  32. bahram گفت:

   سلام از مطلبتون ممنونم باید همه این راه ها رو امتحان کرد

  33. saeed گفت:

   سلام مطالب مفیدی بود ممنونم

  34. سلام

   ممنون بازم مثل همیشه سایتتون عالی بود

  35. ممنون مرسی
   خیلی ممنون

  36. محمد گفت:

   ممنون از مطلب خوبتون

  37. علی گفت:

   ممنون مطالب مفید بود

  38. خیلی ممنون از شما خیلی مطلب خوبی بود
   من همیشه از مطالب سئوی شما استفاده کردم
   مرسی

  39. از اینکه دانش خود را با ما به اشتراک میزارید ممنون و قدردان هستیم

  40. خیلی مفید بود مقاله تون
   تشکر

  41. کامل ، واضح و کاربردی .

   ممنون

  42. ممنون از مطالب مفید سایت تون

  43. ممنون.
   جالب بود اما نه کامل.

  44. السا گفت:

   هزینه های بک لینک چقدر؟


  دیدگاه خود را بیان کنید.

  :wink: :-| :-x :twisted: :) 8-O :( :roll: :-P :oops: :-o :mrgreen: :lol: :idea: :-D :evil: :cry: 8) :arrow: :-? :?: :!:

  seo telegram
  seo instagram