سئو | آموزش سئو و بهینه سازی سایت

 • تنظیمات افزونه نقشه سایت Google XML Sitemaps

 • خیلی وقته میخوام تنظیمات افزونه نقشه سایت Google XML Sitemaps را آموزش بدم و حتی میخواستم بصورت فیلم آماده کنم ولی خوب واقعا نرسیدم. تصمیم گرفتم فعلا آموزشش را بصورت مقاله بزارم. فقط قبل از شروع کار به این نکته توجه کنید:

  تمام تنظیمات و اعداد ارائه شده در این آموزش برای سایت های مختلف قابل تغییر هستند و اصلا هیچ روال کلی برای این تنظیمات وجود ندارد!

  نقشه سایتی که اینجا در موردش صحبت میکنیم به نوعی بهترین راهنمای سایت برای موتورهای جستجو هست. افزونه ای هم که در این رابطه میخوایم در مورد توضیح بدیم، افزونه Google XML Sitemaps برای وردپرس هست. البته دوستان توجه کنند که مسائل مطرح شده در این مقاله برای تهیه دستی نقشه سایت برای سایر سیستم ها هم مفید هست.

  آموزش تنظیمات افزونه نقشه سایت

  اول از همه به یک نکته خیلی مهم توجه کنید:

  تنظیماتی که در این افزونه اعمال میشه ارتباط نزدیکی با تنظیمات افزونه های سئو مثل all in one seo یا wordpress seo داره. چون مثلا اگه تو اونا گذاشتید تگ ها ایندکس بشه خوب تو نقشه سایتتون هم باید بیان. پس به این نکته خیلی دقت کنید!

  خوب قطعا این افزونه را نصب کردید که الان اومدید در مورد تنظیماتش آموزش ببینید. پس دیگه نمیگن صبش کنید! این افزونه امکانات خوبی برای ساخت اتوماتیک نقشه سایت داره ولی همونطور که خود افزونه هم بیان کرده ممکنه گاهی اوقات به سرور فشار بیاره. در ضمن گاها دیده شده تو سایت هایی که تعداد مطالب و همچنین تگ ها زیاده، در اجرا به مشکل برخورده ولی خوب به هر حال بازم بهترین برای وردپرسه!

  وقتی وارد قسمت تنظیمات افزونه میشید ۹ بخش را مشاهده می کنید.

  بخش اول اطلاعات مربوط به ساخته شدن نقشه سایت و همچنین اطلاع رسانی به موتورهای جستجو را نشون میده که هیچ تنظیمی نداره، پس ما هم تو این آموزش کاری باهاش نداریم!

  تنظیمات نقشه سایت

  بخش دوم تنظیمات پایه افزونه هست که بهتره همش رو حالت پیش فرض بمونه مگر اینکه همونطور که در بالا گفته شد مثل بعضی از سایت ها با افزونه مشکل داشته باشید و مجبور باشید تعداد پست در نقشه سایت را محدود کنید و یا اینکه بتونید میزان memory limit را در حدی که سرورتون ست کرده بالا ببرید. به هر حال اگه مشکلی ندارید بزارید همونطور بمونه.

  افزونه نقشه سایت

  تو بخش سوم شما میتونید قسمت هایی از سایتتون که وردپرسی نیست را هم در نقشه سایت وارد کنید. به طور مثال شما اومدید و رو صفحه اصلی سایت یک صفحه ایستا html گذاشتید و بعد رو یک سابدامین مثل blog وردپرستون را نصب کرید. حالا اگه میخواهید تو نقشه سایت این قسمت وردپرستون، اون صفحه ایستا هم وارد بشه لازمه که از این قسمت بصورت دستی آدرسش را وارد کنید. تنظیمات مربوط به Last Changed و Change Frequency و Priority را هم در قسمت آخر در موردشون صحبت میکنیم که شما میتونید در این قسمت هم اعمال کنید.

  نقشه سایت وردپرس

  بخش چهارم مربوط به اینکه بیایید به پست ها حق تقدم بدید. یعنی اینکه بخواهید پست هایی که نظرات بیشتری دارند، امتیاز بیشتری بگیرند. بهتره که به پست ها به یک میزان امتیاز بدید و در نتیجه گزینه اول را انتخاب کنید.

  افزونه XML Sitemap Generator

  بخش پنجم هم مربوطه به محل قرارگیری نقشه سایت هست، که اون هم بزارید رو حالت پیش فرض بمونه.

  تنظیمات افزونه sitemap

  قسمت های اصلی تنظیمات افزونه از اینجا شروع میشه!

  در بخش ششم شما مشخص می کنید که چه چیزهایی تو نقشه سایت بیاد و چه چیزهایی نیاد. این قسمت به چند عامل بستگی داره که حالا در ادامه بهشون اشاره میکنیم:

  تنظیمات افزونه XML Sitemap Generator

  Include homepage که میشه صفحه اصلی سایت که خوب باید تیک بخوره.

  Include posts هم میشه نوشته های سایت که باید باشن.

  گزینه سوم به هیچ عنوان تیک نخوره.

  Include static pages  مربوط به برگه های سایت شماست که خوب خودتون باید ببینید آیا صفحات سایت شما ارزش قرار گرفتن در نقشه سایت را دارند یا نه؟ مثلا تو بعضی از سایت ها، برگه ها شامل مقالات و مطالب مفید میشن که باید ایندکس بشن. در کل ایندکس برگه ها بد نیست.

  Include categories همونطور که از اسمش معلومه دسته ها را وارد نقشه سایت میکنه. اگه تو افزونه هایی مثل all in one زدید که دسته ها ایندکس نشن، اینجا هم نمیخواد تیک بزنید ولی اگه اونجا زدید ایندکس بشن که اینجا هم باید تیک بشه.

  Include archives و Include author pages را هم اصلا نمیخواد تیک بزنید. یادتون باشه که تو افزونه های سئو هم جلوی ایندکسشون را بگیرید!

  Include tag pages هم مربوط میشه به تگ ها، که اگه تو افزونه های سئو گذاشتید تگ ها ایندکس بشن، بزارید تو نقشه سایت بیان وگرنه که لزومی نداره.

  گزینه Include the last modification time که در حالت پیش فرض تیک خورده و بزارید بمونه که آخرین تغییرات هر بخش را نشون میده و خیلی به کار موتورهای جستجو میاد.

  در بخش هفتم می تونید استثناها را برای ایندکس نشدن مشخص کنید. مثلا اگه گذاشتید دسته ها تو نقشه سایت بیان و میخواهید یکسری از اون ها نیاد، تو این قسمت میتونید مشخص کنید. همچنین برای نوشته ها و برگه ها. فقط توجه کنید که استفاده از این قسمت فشار روی سرور را بالا میبره ولی خوب اگه واقعا به کارتون اومد ازش استفاده کنید.

  ایندکس بهتر مطالب

  این دو قسمت باقیمانده افزونه میتونه برای هر سایتی فرق کنه و ارائه یک فرم ثابت برای همه سایت ها غیر ممکن و کلا اشتباهه!

  در بخش هشتم شما میتونید مشخص کنید که هر بخش چند وقت یکبار تغییرات داره و به نوعی به روبوت ها میگین چند وقت یکبار مراجعه کنند به اون بخش. ولی به این مسئله دقت کنید که این مسئله خیلی روی روال کاری روبوت ها تاثیر نداره!

  نقشه سایت

  اگه بخواهید این بخش را تنظیم کنید باید ۳ تا مورد را با هم در نظر بگیرید: اول اینکه تو سایت شما چند وقت به چند وقت نوشته جدیدی قرار میگیره؟ دوم اینکه آیا مطالب قدیمی را تغییرات توش میدید؟ سوم هم اینکه تو بخش ششم، انتخاب کردید که این قسمت (مثلا تگ ها) تو نقشه بیاد یا نه؟ چون اگه انتخاب نکرده باشید که اصلا این بخش هم برای اون قسمت مورد نظر لزومی نداره.

  بعد باید ببینید شما از کدوم دست سایت ها هستید؟ سایت هایی که روزانه پست دارند؟ یا اونهایی که هفتگی و یا ماهانه  حتی سالانه پست میدن؟ درسته گفتیم که شاید روبوت ها زیاد به این قسمت توجه نکنند ولی خوب بهتره که بازه ها زمانی هم طولانی مدت نباشن. مثلا صفحه اصلی سایت را حتی اگه به روز نمیشه نزاریم روی هرگز. چون ممکنه این دفعه به حرف شما گوش کنه!

  قسمت نهم افزونه هم برای اینکه شما نشون بدید اهمیت کدوم بخش از این موارد ایندکسی بیشتر از بقیست و به نوعی به کدوم باید بیشتر توجه بشه. تو این قسمت عدد در بازه های ۰٫۱ بین ۰ تا ۱ تغییر میکنه. کمترین حالت میشه ۰ و بیشترین حالت هم ۱٫ انتخاب حق تقدم تو این قسمت هم از سایتی به سایت دیگه متفاوته.

  ساخت نقشه سایت

  تو اکثر سایت ها صفحه اصلی عدد ۱ را میگیره. در مورد نوشته، برگه، دسته و تگ (هر کدام در صورت انتخاب برای ایندکس شدن) کاملا عدد انتخابی به سایت بستگی داره و به نوعی تجربی است و در کل باید دید اهمیت کدام بخش در سایت شما از همه بیشتر است؟ عنوان نوشته ها؟ برگه ها؟ تگ ها؟

   

  موفق باشید

  Rating: 5.0. From 5 votes.
  Please wait...

  امیر حیدری

  دوست دارم مبانی بهینه سازی و سئو سایت را بصورت اصولی و به دور از هرگونه دروغ و بزرگنمایی به وبمسترها ارائه بدم...
  امیر حیدری

  ۱۲۸ ديدگاه

  1. سلام
   من هرکار میکنم تگهام تو نقشه نمیاد

  2. hossein گفت:

   مثل بقیه پستها مفید بود حتی بیشتر از پستهای دیگه !
   یه سوال توی افزونه وردپرس سئو چطوری اینکار را بکنیم
   Include archives و Include author pages را هم اصلا نمیخواد تیک بزنید. یادتون باشه که تو افزونه های سئو هم جلوی ایندکسشون را بگیرید!
   و این که توی عکس زیر گذینه روبات متا باید تیک بخوره یا نه ؟
   http://uploadtak.com/images/y872_Capture.png
   ممنون

   • امیر حیدری امیر حیدری گفت:

    سلام
    ممنون دوست من
    حتما همین چند وقته یه آموزش هم واسه افزونه سئو وردپرس میزارم ولی در مورد عکس که گذاشتی اصلا تیک را نزن.اونطوری یعنی نوشته هات ایندکس نشه!

  3. تیکش رو میزنم ولی تو نقشه نمیاد.

  4. محمد گفت:

   سلام داش امیر عزیز
   بازم گل کاشتی
   میگم که این قسمت هست که تعداد لینکهای سایت مپ رو محدود میکنیم. مثلا ۵۰ تا یا ۱۰۰ تا
   این جزء خوبیهاست یا بدیها ؟
   مثلا من بیام سایت مپ سایتم رو محدود کنم به ۱۰۰ لینک قدرت بالاتر میره یا پایینتر ؟ چون الان تگ رو هم اضافه کنم به سایت مپ کلی لینک میشه که اگر صفحه سایت مپ سایتم رو باز کنم یک عمر در حال لود میمونه تا بتونه کامل بازش کنه.

   مورد بعدی یه سری سایتها هستن که وارد سایت مپشون میشیم ۴-۵ تا لینک هست که هر کدومش سایت مپ جدا داخلشه. یکی واس موبایل زده. یکی نمیدونم تاریخ سالانه زده. کلا انگاری فولدر بندی شده سایت مپ. اینا خوبه یا تاثیر خاصی نداره ؟ چیه جریانش.

   ممنون
   یا علی

   • امیر حیدری امیر حیدری گفت:

    سلام
    به آقا محمد گل
    این تعداد لینک واسه اون وقته که تعداد لینک ها بالا میره و سرعت لودش میاد پایین
    میاد جدیدترین نوشته ها را میاره که به روزم باشه
    نه تاثیریاز اون جهت نداره و کلا همه نوشته ها به هر حال هستن تو ایندکس
    برای اون کار ۳ تا روش وجود داره:
    تو همین نسخه های این افزونه باید یک فایل xslt شخصی اماده کنی و بزاری که سعی میکنم این چند روزه یکی اماده کنمب رای همه بزارم
    روش دوم استفاده از نسخه بتا این افزونست XML Sitemap Generator for WordPress 4.0beta9
    روش سوم هم استفاده از افزونه هاییست که کلا اینطوری ایجاد میکنند. مثل افزونه وردپرس سئو که قسمت نقشه سایتش صفحه بندی داره

    علی یارت داداش

  5. یه سوال داشتم
   می شه نقشه سایت رو شبیه RSS ساخت به طوری که با ایجاد کردن یک لینک در سایت ، البته منظورم اخبار نیست ، لینک جدید در سایت مپ آورده بشه
   منظورم سایت مپ داینامیکه
   اگر وب سایتی رو می شناسید خبر بدید ممنون می شم

   • امیر حیدری امیر حیدری گفت:

    سلام
    شدن که میشه.نمونش همین افزونه برای سایت های وردپرسی که وقتی مطلبی در سایت انتشار پیدا میکنه، نوشته جدید بصورت خودکار به نقشه سایت اضافه میشه
    شما اگه اسکریپت خاصی دارید که این امکان را نداره باید بدید برنامه نویسی بشه براتون

  6. محمد گفت:

   امیرجان
   من سایت مپ سایتم شامل پستها و تگ ها میشد وولی چون تعداد رفته بود بالا توی ساخت مجددش بعد از هر آپدیت مشکل پیدا کرد و این ارور رو توی قسمت پلاگین میداد :
   The last run didn’t finish! Maybe you can raise the memory or time limit for PHP scripts. Learn more
   The last known memory usage of the script was 67MB, the limit of your server is 256M.
   The last known execution time of the script was 4.84 seconds, the limit of your server is 120 seconds.
   The script stopped around post number 2769 (+/- 100

   اول اومدم تیک تگ ها رو برداشتم و فقط پستها رو بردم سایت مپ که اون پستهایی هم که توی گوگل رفته بود بالا برگشت پایین.
   حالا نمیدونم چیکار کنم. تگ و پست رو ببرم توی سایت مپ و مثلا محدودش کنم به ۵۰۰ لینک یا کار دیگه ای کنم ؟
   ممنون میشم راهنمایی کنی

  7. محمد گفت:

   شرمنده ادامه سوال بالاییه
   میشه بزارم همه پستا و تگا بره سایت مپ و توی وبمستر گوگل نمونه زیپ شده سایت مپ رو معرفی کنم ؟

   اصلا این که بعضی هم سایت مپ رو توی وبمستر گوگل معرفی میکنن هم زیپ شدش رو خوبه یا بد ؟

   • امیر حیدری امیر حیدری گفت:

    موردی نداره اونم معرفی کنید.خوب نسخه xml بهتره ولی فرقی نداره
    مشکل شما هم معرفی اون نیست. اگه این مشکل داشته باشه اونم مشکل داره

  8. حسین گفت:

   خیلی ممنون استفاده کردم..کارم راه افتاد با مطلب شما… فقط من یه سایت خبری دارم … میگن بعد ارسال مطلب , مطلب منتشره در موضوعات و دسته ها و برگها و.. غیره چندبار تگرار میشه و دیتابیس رو اشغال میکنه و دشمن موتورهای جستجویه؟!درسته یا من درست نفهمیدم موضوع رو…بعد اگه اینطوریه باید چه پلاگینی رو نصب کنم ؟

   • امیر حیدری امیر حیدری گفت:

    سلام
    ممنون دوست عزیز.به کمک همین افزونه و افزونه ای مثل all in one seo میتونید جلوی ایندکس شدن دسته ها و آرشیو ها را بگیرید

  9. ali گفت:

   سلام داداش یه سوال مهم داستم
   داداش من از افزونه all one pak استفاده میکنم
   این عکس ببین:
   http://uploadtak.com/images/t7743_Untitled.jpg

   داداش اون برچسبایی که تو برچیبای خود مطلب میزنم{قسمت ۱} رو من همونارو تا{۱۵۰ کارکتر اول} رو تو قسمت ۲ کپی میکنم این کار درسته؟>{تو تنظیمات این افزونه تیک این رو زدم که اوتوماتیک برچسبارو خودش بزنه{از روی برپسبای مطلب}}
   ————–
   عنوان مطالب رو جفتشو وارد کنم تو فسمت ۳ این مشکلی نداره؟
   ================
   من ۹۰۰ تا مطلب دارم ولی بازدیدم نسبت به سایتای دیگه خیلی ضعیف رشد کرده البته سایت من ۵ ماهست و بازدیدش ۶۰۰ تا ایپی و ۲۰۰۰ تا بازدید و ۳۵۰ تا ورودی هر روز دارم.
   به نظرتون بد نست؟
   من خودم میگم ازهمین افزونست.
   ممنون میشم بهم کمک کنید
   ————

   داداش ساتایی هستن که از من کپی میکنن مال اونا او صفحه اصلی گوگل هست مال من کلا نیست!
   ——–

   زیباترین و بهترین آرایش صورت
   اینو جستجو کن
   اولین سایتی که میاره یه سایتی هست که از روی من کپی میکنه فقط مال اونو میاره مال من رو نه{مطالبو}

   • امیر حیدری امیر حیدری گفت:

    سلام
    شرمنده که جوابتون دیر شد. نظر شما رفته بود تو جفنگ ها
    ببینید شما بهتره افزونه را بزارید رو اتوماتیک که توضیحات را هم خودش از اون اول نوشته بیاره. ولی این کار که کلمات یا برچسب ها را بیارید تو توضیحات خوب نیست
    کلا افزونه را اتومات کنید بهتره

    برای بازدید سایتتون هم میتونه مشکل از سئو سایتتونه باشه که مناسب نیست و خیلی موارد دیگه

  10. رضا گفت:

   سلام و خسته نباشید.
   یه سوال

   معرفی sitemap.xml و sitemap.xml.gz با هم در گوگل وبمستر مفیده یا ضرر و یا بدون تفاوت؟

  11. Azaranelec. گفت:

   با سلام
   سایت بسیار مفیدی هستش . با تشکر

  12. ممو گفت:

   خیلی ممنون مفید بود :wink:

  13. بهروز گفت:

   سلام
   من همه این کارا رو کردم ولی بازم برچسب ها تو نقشه سایت نمایش داده نمیشه؟
   مدت خاصی لازم داره؟

  14. بهروز گفت:

   :cry: اقا پس کی جواب میدید :cry:

  15. سلام من سایت مپ رو چند روز پیش نصب کردم اما چند روزیه با آپدیت شدن سایتم سایت مپ آپدیت نمیشه و من نمیدونم چیکار کنم خواهشا راهنماییم کنید

   • امیر حیدری امیر حیدری گفت:

    سلام. چنین موردی نداشتیم تا حالا. شما افزونه را کامل پاک کنید از روی هاست و دوباره نصب کنید
    در ضمن در صفحه تنظیمات افزونه ببینید پیامی بهتون نمیده؟

  16. mohammad گفت:

   salam xml site map update shod pariro z ama sor ate index mataleb omad pain be nazareton moshkel az kojast ?

  17. معین گفت:

   سلام
   ممنون از شما مطلب بسیار مفیدی بود.
   بنده تا چند وقت پیش بدون مشکل از این افزونه استفاده می کردم ولی از وقتی که این افزونه رو آپدیت کردم این ارور رو می ده.
   http://www.uploadax.com/images/43579568959325190822.jpg
   لطفا بگین دلیلش چیه و چگونه می تونم این مشکل رو حل کنم.
   در ضمن دیگه تو قسمت تنظیمات افزونه دکمه ی rebuild sitemap هم نیست.

  18. فرهاد گفت:

   ممنون از آموزشتون

   فشار این افزونه در چه حدی ؟
   من افزونه های پر فشار دیگه هم دارم .

   نگران شدم یکمی :-?

  19. arash گفت:

   سلام خسته نباشید سایت مپ من این قسمت که مربوط به تگ های پست ها است رو نشون نمیده ارور میده
   http://www.presssong…ax-post_tag.xml

   ارورش اینه

   XML Parsing Error: no element found
   Location: http://www.presssong…ax-post_tag.xml
   Line Number 1, Column 1:

   درضمن یکی گفت مال افزونه سئو یوست گفت یه تیک داره برش داری درست میشه گشتم پیداش نکردم ولی وقتی افزونشو غیر فعال میکنم بالا میاد

   ممنون میشم جواب بدید

  20. میلاد گفت:

   ممنون مفید بود ولی بروز باشه بهتره .
   تشکر میکنم

  21. Arang گفت:

   سلام امیر عزیز بسیار مفید و کاربردی بود
   با تشکر فراوان

  22. حسین گفت:

   سلام آقای حیدری، مشکل حل شد، به این افزونه هم مربوط نبود، عذر میخوام مزاحم شدم.

  23. خشایار گفت:

   سلام عزیز
   یه سوال داشتم جواب بدی ممنون میشم
   چطوری میشه کاری کرد که بدون استایل باشه؟
   ایا استایل داشتنش مشکل ساز نمیشه برای پینگ شدن؟

  24. بسیار مطلب مفیدی بود تونستم تنظیمات سایتم رو درست تر از قبل انجام دهم ممنون

  25. مهران گفت:

   سلام
   دستت درد نکنه بخاطر پست مفیدت ممنون
   داداش مال من این اختار رو میده باید چیکار کنم
   XML Parsing Error: XML or text declaration not at start of entity
   Location: http://remix-music.ir/sitemap.xml
   Line Number 4, Column 1:
   ^
   همین که قالب سایت رو عوض کردم این اختار رو داد چه کاری انجام بدم درست میشه

  26. talafilm گفت:

   سلام. اقا من افزونه شو نصب کردم. همه کار هارو هم کردم. وقتی میخوام اجراش کنم. ارور ۴۰۴ میده باید چ کنم؟

   http://talafilm123.in/sitemap.xml

  27. hormoz گفت:

   سلام من پلاگین XML Sitemap Generator for WordPress 4.0.7.1 را دارم ولی الان امروز اومدم ببینم دیدم سایت مپ سایتم آپدیت نشوده و مطالب جدید در اون قرار نگرفتن و فایل های sitemap.xml و sitemap.xp.gz هم پاک کردم و دوباره ساختم ولی پیغام اومد که دیگه نیازی به این فایل ها نیست و deleteatumatic رو زدم یه backup به اول اسمشون اضافه شد و حتی نمی تونم سایت مپ سایتم رو رو پاک کنم افزونه رو چند بار پاک کردم غیر فعال کردم ولی پاک نشد سایت مپ سایتم لطفا جواب بدهید. تو چند تا فروم هم این رو گفتم الان: :-D .

  28. hormoz گفت:

   درست شد یا از پچ های مرورگرم بود یا یه بار پاکش کردم نسخه یه دونه قدیمی ترشو گرفتم دیدم اونم نیازی نداره به سایت مپ گفتم شاید از کچ باشه رفتم با اینترنت اسکپولر دیدم دیدم اره تو اون سایت مپ درسته بعد پلاگینو آپدیت کردم.

  29. hormoz گفت:

   سلام دوباره :-D چرا اینجوری دسته بندی کرده
   hezaranmatlab.ir/sitemap.xml
   اشکال نداره؟

  30. حسي سيس گفت:

   سلام.داداش .یه سوال دارم
   این نقشه سایتمه http://parstoop.ir/sitemap.xml
   ببینید مشکل داره یانه؟واقعا ممنون میشم
   سایتم یک ماه درست شده .هیچ ورودی گوگل نداره چرا؟ممنون

  31. محمد گفت:

   سلام تشکر بابت توضیحات بسیار خوبتون
   من نقشه سایت رو درست کردم اما نمیدونم چطور اون رو به عنوان یک برگه تو صفحه اصلی سایتم قرار بدم تا نشون داده بشه ممنون میشم راهنمایی کنید .

   • امیر حیدری امیر حیدری گفت:

    سلام
    برای اینکه نشون داده بشه باید از نسخه html استفاده کنید که این افزونه نداره و باید از افزونه های دیگه ای که برای همین منظور هست استفاده کنید

  32. siavash گفت:

   درضمن همچنان فایل xml در دایرکتوری نیست!

  33. siavash گفت:

   سلام مجدد :D
   سایت مپ من html شده !
   http://www.gwebi.ir/sitemap.html
   xml چجوری فعال کنم ؟! همچنان با W3 Total Cache هم مشکل دارم

   • امیر حیدری امیر حیدری گفت:

    سلام
    اگر سایت شما وردپرس است ار افزونه google xml sitemapاستفاده کنیدوگرنه می تونید از قسمت ساخت نقشه سایت خود ما استفاده کنید

  34. رضا گفت:

   سلام ، افزونه رو تنظیم کردم منتهی سایت مپ ساخته نشده برام hollo.ir/sitemap.xml
   بخاطر اینکه افزونه ریدارکت دارم به صفحه اصلی منتقل میشم و معنی اش اینه ارور ۴۰۴ نات فوند رو داده ..

   دلیلش میتونه چی باشه؟؟؟

  35. pardis گفت:

   سلام با تشکر از سایت خوبتون عالی بود
   فقط اینکه چطور باید ببینم درست کار میکنه ؟

  36. بهروز گفت:

   سلام خسته نباشید
   دو تا سوال دارم
   اول اینکه میتونیم دو تا نقشه سایت تو وب مستر برای یک سایت بدیدم دوتا بشه مطالبش تکراری نمیشه مثلا از نقشه سایت Google XML Sitemaps و نقشه سایت all in seo pack با هم استفاده کنیم و نقشه سایتو تو وب مستر اضافه کنیم
   و دوم اینکه ما تو وب مستر تو قسمت نقشه سایت تعداد Indexed هامون کمتر میشه ولی Submitted شده ها زیاد تر میشه ونقشه سایتمون ارورو و هشدار میده اشکال از چیه ما از Google XML Sitemaps استفاده میکنیم
   تشکر

   • امیر حیدری امیر حیدری گفت:

    سلام
    اول این که به هر تعدادی که می خواهید می توانید سایت مپ استفاده کنید ولی نیازی نیست از نقشه سایت دو افزونه استفاده کنید
    دوما ارور های مختلفی داره که هر کدوم به یک مورد خاصی برمی گردد

  37. ممنون بایت زحمتاتون .

  38. مرسی خیلی مفید بود با تشکر از زحمات شما

  39. Hossein گفت:

   ممنون از آموزش جامع و کاملتون :)

  40. قیمت سکه گفت:

   اقا خدا خیرتون بده همه چی کامل بود . دستتون درد نکنه

  41. قیمت سکه گفت:

   سلام ممنون بابت سایت خوبتون . عالی بود.

  42. امیر گفت:

   سلام دوست عزیز، گوگل تگ های منو ایندکس نمیکنه ..از چی میتونه باشه؟؟ در ضمن تو گزینه sitemap هم گزینه تگ فعاله

  43. متین گفت:

   سلام
   من با هر نرم افزاری که امتحان کردم
   این ارور را میده
   This page contains the following errors:

   error on line 3 at column 6: XML declaration allowed only at the start of the document
   Below is a rendering of the page up to the first error.
   چکار کنم؟

   • امیر حیدری امیر حیدری گفت:

    سلام
    به احتمال زیاد شما الان تگ ها را هم تو نقشه سایت داری و تعداد تگ ها هم زیاده و بخاطر محدودیتهای سرور نمیشه صفحه لود بهش. این مشکل الان برای اکثر وبمسترهایی که تگ زیاد دارن پیش میاد. البته ممکنه مشکل شما چیز دیگه ای باشه ولی خوب الان اکثرا همینه. که بهترین راه حلش اینه که توسعه دهنده افزونه بیاد و برای موارد زیاد صفحه بندی کنه که ما هم بهش درخواست دادیم ولی هنوز خبری از آپدیت نبوده!

  44. sajajd گفت:

   سلام
   ببخشید من سایتی دارم که وقتی پست میذارم مطلب ایندکس نمیشه برای مثال :
   test.com/test-post
   این ایندکس نمیشه اما تگ های همین پست ایندکس میشن !
   من چه کاری انجام بدم تا خود پست هم ایندکس بشه ؟
   لطفا راهنمایی کنید…

   • امیر حیدری امیر حیدری گفت:

    سلام
    شما به احتمال خیلی زیاد یا کدی تو سایت دارید که باعث جلوگیری از ایندکس مطالب میشه یا تنظیمات افزونه هاتون مشکل اساسی داره

  45. رضا گفت:

   سلام چرا وقتی افزونه رو فعال میکنم فایل نقشه سایت تو روت سایت نمیفته؟

   • امیر حیدری امیر حیدری گفت:

    سلام
    اگه دفعه اوله که راه اندازی میشه باید یک صفحه انتشار داده بشه تا افزونه بصورت خودکار نقشه را بسازهو و نسخه های قدیمی امکان ساختن بصورت دستی بود ولی الان فقط اتوماتیک با انتشار یک صفحه میسازه یه به روز میکنه

  46. محسن گفت:

   سلام، خوندم ، مرسی ، مفید بود.

  47. روح الله گفت:

   لطفا آموزش های خودتون رو بروز کنین :-|

  48. saeed گفت:

   واقعا عالی بود که اطلاعتتون در اختیار دیگران قرار دادید

  49. متشکرم واقعا از این آموزش استفاده کردم دیگه گوگل سریعتر به سایتم سر میزنه

  50. reza گفت:

   سلام عالی بود
   چطوری میتونم تو سایت مپ یک کلمه رو به کلمه دیگه تغییر بدم؟

  51. محمد گفت:

   سلام
   وقت شما بخیر
   من از این افزونه استفاده میکنم ولی چند روز ارور soft 404 تو وبمسترم اومده
   http://uupload.ir/files/r062_soft404.2.png
   http://uupload.ir/files/2wct_soft404.png
   ممنون میشم کمکم کنید

   • امیر حیدری امیر حیدری گفت:

    سلام
    وقتی شما صفحه مذبور را دارید یعنی مشکلی تو افزونه نیست
    به احتمال زیاد مشکل به سرور برمیگرده که شاید اون زمان یا بخاطر مشکلات خودش نتونسته این صفحه را لود کنه و گوگل ارور ۴۰۴ زده

  52. راد گفت:

   سلام
   با تشکر از مطلب خوبتون یه سوال داشتم:
   نظر شما درباره ی استفاده از سایت های نقشه ساز مثل
   xml-sitemaps.com چیه؟ من میخوام بدون اینکه از افزونه استفاده کنم نقشه سایتم رو بسازم و بعدش هم به گوگل وب مستر معرفی کنم. به نظر شما استفاده از افزونه Google XML Sitemaps مزیت خاصی داره یا استفاده از سایت های نقشه ساز اشکالی داره؟ من مبتدی هستم و خیلی به عواقب امور آگاه نیستم :-|

   • امیر حیدری امیر حیدری گفت:

    سلام
    حسن اصلیه این افزونه ها اینکه خودش بصورت خودکار وقتی سایتتون به روز میشه اون خودش نقشه سایت را به روز مکنه ولی تو اون سایت ها شما هر وقت سایت را به روز کردی باید بعدش بری دوباره نقشه سایت را بسازی و تو هاستت اپلود کنی
    در ضمن اون سایت ها تو تعداد لینک هم محدودیت دارن

  53. javad گفت:

   سلام سایت مپ های رزبلاگ که نمیشه تغییر داد و مداوم تگ ها در در tag.xmlتغییر میکنه که ده هزار ظرفیت داره بقیه میره تو tag_1.xml میخاستم بدونم اینجوری ضرر نداره برای ایندکس ها ؟؟
   ممنون ۸)

  54. مجید گفت:

   سلام خسته نباشید
   من یه مشکل با این افزونه دارم من وقتی به آدرس …/sitemap.xml میرم ارور ۴۰۴ میده ام چند بار این افزونه رو نصب کردم و روش های نصب زیادیم خوندم و انجام دادم اما حل نشد.

  55. پیام گفت:

   سلام ممنون از مطلب بسیار عالیتون
   یه راهنمایی میخواستم ازتون لطفا کمکم کنید
   من وقتی مطلب میذارم، خود عنوان مطلب ایندکس نمیشه و صفحه اصلی سایت فقط ایندکس میشه.
   مثلا اگر من یه مطلبی با عنوان (اموزش سایت مپ) رو انتشار بدم توی گوگل صفحه اصلی سایت فقط ایندکس میشه
   مثل سایتای دیگه عنوان ایندکس نمیشه که تا کاربر زد وارد نوشته شه.
   دلیلش چی هست؟

  56. پیام گفت:

   عذر میخوام دیدگاه بنده رو جواب نمیدید؟؟؟

  57. با تشکر از مطلب خوبتون
   موفق باشید.

  58. سایت خوبی دارید موفق باشید

  59. سلام ممنون از مطالب خیلی خوبتون. استفاده کردیم.

  60. بیتا گفت:

   بهترین اموزشی بود که در این مورد دیدم.ولی اعداد اولویت رو متوجه نشدم.مثلا من می خوام پست ها اولویت بیشتری داشته باشه باید ۰ باشه یا یک؟
   با تشکر

  61. سوگل گفت:

   سلام
   خسته نباشید.

   سایت مپ اول رو نگاه کنید:
   http://www.film2movie.biz/sitemap.xml
   __________________________________
   وحالا سایت مپ دوم:
   https://1seouldl.in/sitemap.xml/

   اولین سایت مپ چجوری تمامی صفحاتش اینجوری قرار گرفته؟

   تو تنظیمات این افزونه باید کجارو تغییر بدم؟

  62. جواد گفت:

   سلام سپاسگذارم از وقتی که میزارین و مطالب مفیدی که ارائه میدید . در پناه خدا باشین

  63. محسن گفت:

   سلام نقشه سایت من با افزونه youst ایجاد شده
   ولی در گوگل وب مستر حداقل روزی یبار نقشه سایت به حالت pending در میاد و بعدا درست میشه
   مشکل از کجاست؟

   • امیر حیدری امیر حیدری گفت:

    سلام
    این مشکلات بیشتر مربوط به تعداد ایندکس های بالا میشه. تو افزونه سئو میتونید تعداد لینک در صفحه را کم کنید

  64. مصطفی گفت:

   سلام افزونه رو نصب کردم هیچ خطایی هم نداره اما سایت مپ ایجاد نشده
   http://bir-music.com/sitemap.xml
   مشکل چی میتونه باشه

  65. سعید گفت:

   سلام ممنون بابت معرفی این افزونه
   میخواستم بدونم آیا این افزونه عکسهای سایت رو هم به صورت نقشه به موتورهای جستجو معرفی میکنه یا پلاگین خاصی داره که باید نصب کنیم
   اگر این افزونه این کار نمیکنه یه افزونه خوب معرفی کنید
   اصلا نیاز هست برای عکسها هم نقشه جداگانه بسازیم ؟

  66. عالی بود به درد خورد
   فقط توی نسخه جدید این افزونه تنظیمات تغییر کرده اگه به روز کنید عالی میشه


  دیدگاه خود را بیان کنید.

  :wink: :-| :-x :twisted: :) 8-O :( :roll: :-P :oops: :-o :mrgreen: :lol: :idea: :-D :evil: :cry: 8) :arrow: :-? :?: :!:

  seo telegram
  seo instagram